Два покоління вирощують дерева

Досвідчені лісничі та старшокласники разом заклали «шкілку» - розсадник хвойних декоративних рослин. Ми продовжуємо розповідати про заходи, присвячені Всеукраїнській акції «Майбутнє лісу - у твоїх руках». Її ініціатори - Державне агентство лісових ресурсів. Цього разу - репортаж із села Великі Будища, що у Диканському районі.

Вічнозелена туя та ялівець звичайний, рослини родини кипарисових. Тут, у так званій шкілці, саджанці підростуть. Потім їх використають для озеленення територій. Частково - продадуть. Ці вічнозелені - популярні для прикраси садів та подвір’я.

Анна Шепелєва, учениця Великобудищанської ЗОШ І-ІІІ ступенів

- Я відчуваю гордість. Займаюсь у лісництві кілька років. Саджаю, допомагаю, прибираю. Ця справа гріє мені душу. 

На ділянці орудує лопатами молодь. Лісничим допомагають юні представники шкільного лісництва. Торік школярі висадили гектар дубів, зібрали 100 кілограмів жолудів.  

Тетяна Біляєва, вчитель біології Великобудищанської ЗОШ І-ІІІ ступенів

- Лісництво працює при Великобудищанській школі не так давно. Приблизно рік. Але ми і до цього саджали у Великих Будищах, і навколо, в інших селах, садили сосни. А ще, наприклад, посадили ми в школі гінкго, це така унікальна реліктова рослина.

Нагадуємо, весняну кампанію з посадки лісових культур розпочали. Лісники посадили 500 гектарів дерев.

Юрій Тараненко, начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства

- Тобто, ми 40 відсотків нових лісів уже посадили і плануємо до кінця цього місяця закінчити посадку. До нас долучились діти, шкільні лісництва і просто пересічні громадяни, які допомагають нам у посадці на сьогоднішній день.

Два тижні триває і збір березового соку. Отриманий сік лісники продадуть. Якщо робити все за технологією, каже лісничий Диканського лісгоспу, берези не постраждають. Збирати сік у лісі незаконно. Дозволяється лише на власних присадибних ділянках. Порушників чекає штраф. До того ж, роблячи це невміло, можна покалічити березу.

Віктор Пасько, лісничий Диканського лісгоспу

- Треба все робити з розумом. Треба правильно засвердлити, потім, по закінченню сокозбору, треба отвори, що були зроблені, чопиком позабивати. Якщо не позабивати, то вона може просто пропасти.

Стрічка новин