Багатостраждальний мікрорайон

Будинки, що по вулиці Параджанова та Біліченка, зведені кілька років тому. Проте люди, які придбали там квартири, незадоволені благоустроєм своєї території. Також місцеві скаржаться на дорогу, яка проходить майже у них під вікнами. Тому полтавці подали петицію на сайт міської ради. 

Марина Покшіна, кореспондент

- Це вулиця Андрієвського, благоустрій для неї люди просять у влади. А це дорога, якою щодня їздить великогабаритний транспорт, заборонити рух для нього також вимагають місцеві.

Таку електронну петицію подав на сайті міської ради Тимур Кохтаєв. У першому пункті мова йде про дорогу, що прямує між містами Кременчук та Харків. При експлуатації доріг, йдеться у повідомленні,  мають бути забезпечені достатні відстані від проїзної частини до житлових будинків, які в даному випадку не дотримані.

Ми звернулися до голови Щербанівської сільської ради Ігоря Процика з питанням, чи планують вони допомагати з благоустроєм нового мікрорайону на території їхньої ОТГ. 

Ігор Процик, Щербанівський сільський голова

- Я у таких питаннях скептичний, інколи буваю скептичним, тому що забудовник так само, як і власники землі, коли вони людям «на вуха вішали спагетті», що там буде комунізм, і в черговий раз ми переконалися, що черговий раз людей трішки обманули. І я завжди не боюся говорити людям: перед тим, як ви купували квартири, потрібно, мабуть, було прийти в сільську раду і спитати, що і як.

Зараз біля нових будинків – суцільна глина і земля під ногами. Тротуару майже немає взагалі. Люди ставлять свої автомобілі на газоні, тим самим загороджуючи прохід. Пішоходи змушені рухатися дорогою. Тому інша вимога в петиції стосується стоянки, яка передбачена генеральним планом забудови мікрорайону. Проте, експерти переконують: чітких термінів виконання цієї роботи забудовником у договорі нема. 

Андрій Птіцин, експерт

- Є сам проект, який нараховує у собі 13 будинків, туди ж входить магазин і стоянка на 113 місць. Коли конкретно це буде побудовано – ніяких конкретних дат забудовник не називає у зв'язку з тим, що проект і сам комплекс, відповідно, і автостоянка входить в цю побудову. Вона буде он там у полі, коли будики там ще побудуються. Якщо вона там знаходиться згідно проекту, значить, не логічно будувати її зараз.

Юристи, в свою чергу, говорять, що благоустрій нових мікрорайонів мають здійснювати органи місцевого самоврядування. А оскільки дорога міська, то і займатися нею має Полтавська міська рада.

Маргарита Семено, юрист

- У частині, що стосується повноважень, фунціонування і розвиток саме міст і доріг, що в свою чергу забезпечення безпечних економічних та зручних умов руху транспортних засобів і пішоходів. Органи місцевого самоврядування, вони повинні надати дозвіл Службі автомобільних доріг у Полтавській області для того, щоб вони могли встановити такі знаки і обмежити певний рух по цій вулиці.

Що стосується автостоянки, за словами юристів, її має звести забудовник згідно з переліком виконаних робіт у договорі. Петиція подана 20 березня, та у разі набору достатньої кількості голосів буде розглядатися комісією, та після після цього ухвалюватимуться відповідні рішення. 

Стрічка новин