21 березня – Міжнародний день лісів

А ще сьогодні стартувала щорічна Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу – у твоїх руках», запроваджена Державним агентством лісових ресурсів. З нагоди акції лісівники та школярі Полтавщини посадили нові дерева та обговорили проблеми екології. Як це було у Зінькові – дивіться далі.

Анастасія Новак із Зінькова – учасниця добровільного учнівського об’єднання «Шкільне лісництво». На Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв в Сумах наукова робота дівчини виборола призове місце. Анастасія досліджувала проблему забруднення урочищ Зіньківського району та загрозу винищення перших весняних квітів – пролісків, фіалок, підсніжників. Настя наголошує: якщо зірвати ніжні першоцвіти, вони більше не виростуть.

Анастасія Новак, учениця опорного закладу «Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1»

- Вони є дуже рідкісними рослинами, їх знищення може привести до знищення цілої екосистеми. Ми повинні берегти їх, і в ніякому разі не виривати ні просто, щоб полюбуватися, особливо – з корінням.

Юні лісники – це старшокласники, які активно співпрацюють із фахівцями лісогосподарських підприємств. Учні ходять в походи, пишуть дослідницькі роботи, прибирають засмічені галявини, спілкуються з лісівниками, саджають дерева. Цього дня – молоді ялинки та кущі троянд на подвір’ї школи. Саджанці – подарунок лісівників. Шкільне лісництво тут існує майже п’ять років.

Євген Лизогуб та Еліна Симоненко, учні опорного закладу «Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1»

- Чому ми займаємось саме цим? Напевно тому, що природа повинна хвилювати кожного з нас, і тому ми залучаємо все більше старшокласників, щоб вони займались шкільним лісництвом, і в подальшому оберігали природу і ліс зокрема.

Людмила Сідак, директор опорного закладу «Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1»

- У нас містечко невелике, у нас містечко зелене, немає у нас такої дуже великої промисловості, і дійсно, щоб зберегти чисті легені нашого міста, діти небайдужі долучаються до таких робіт.

Сьогодні лісівники нагадали дітям – спилюють лише хворі дерева у лісах. Й вірні політиці: на один гектар зрублених дерев саджають півтора гектара молодих. В цьому сезоні насаджено 500 гектарів лісових культур. В плані – 1200. Говорять зі школярами й про проблеми. 

Іван Гришко, директор ДП «Гадяцьке лісове господарство»

- Ми зараз працюємо над тим, щоб лісове господарство залишилось державним, тому що існує проблема, коли хочуть його віддати у концесію, це передача в оренду довгострокову, терміном на 15 років. Ми розуміємо, що після цього ліс просто випиляють, ніхто за ним доглядати не буде, ніхто не буде вести засоби захисту від шкідників, від пожеж.

Стрічка новин