Мешканці Ковалівки можуть залишитися без допомоги лікарів

У їх селищі хочуть закрити терапевтичне відділення, бо воно не відповідає вимогам по наявності необхідного обладнання. Обурені люди прийшли до головного лікаря Полтавської центральної районної лікарні Олега Мехедька. Чим закінчилася розмова, знає Анна Ружін.

До Полтавської центральної районної клінічної лікарні зайшли представники Ковалівської громади разом з сільським головою. Прямують до головного лікаря Полтавської ЦРЛ Олега Мехедька. Хочуть отримати пояснення стосовно закриття терапевтичного стаціонарного відділення Ковалівської сільської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини. З 1 квітня відділення не буде. Для Ковалівки така новина стала неочікуваною, адже офіційних попереджень не надходило.

- Ми дуже вас слізно просимо, щоб ви його не закривали.

За словами головного лікаря, форма існування Ковалівської лікарні не відповідає умовам ліцензування, встановленим Міністерством охорони здоров’я. 

Олег Мехедько, головний лікар Полтавської ЦРЛ 

- Я навіть не подавав на нову ліцензію. З цього року ми були комунальною установою, а тепер ми – комунальне підприємство. І в зв'язку з цим ми берем нову ліцензію. Місце впровадження терапії я на Ковалівку та Мачухи не подавав. І не подам, адже як почнуть перевіряти, то навіть зарубаються відразу ліцензію.

В центральній районній клінічній лікарні ліжко-місць не вистачає, але філії все-одно закривають. Вимогам не відповідають, а щоб докупити необхідне обладнання, немає коштів. 

Олександр Бублик, Ковалівський сільський голова

- Нонсенс. Немає логіки і логічного їхнього кроку у зв'язку з тим, що в ЦРЛ немає де лікуватися і люди лежать на коридорах. Замість того, щоб люди лежали в людських палатах, щоб прокапатися чи пролікуватися, то люди лежать на коридорах, а відділення закривають. Це при тому, що нормальне приміщення, зроблений ремонт.

У ході перемовин домовилися. Ті функції, які раніше виконувало терапевтичне відділення, має взяти на себе амбулаторія загальної практики-сімейної медицини. Цілодобовий режим роботи амбулаторії залишився під питанням. Остаточно вирішать в понеділок. 

Стрічка новин