«Полтавська криниця»

Так назвали журнал письменники. Презентували його у Полтавській обласній науковій бібліотеці імені Котляревського до Всесвітнього дня поезії. До часопису ввійшли твори різних авторів нашого регіону.

Такий вигляд має презентований журнал «Полтавська криниця». Його започаткували та випустили письменники Полтавщини – члени обласної організації Національної спілки письменників України. Представлені у часописі проза і поезія. Одна з авторів – Марина Кононенко. Говорить, які її твори увійшли до першого випуску журналу. 

Марина Кононенко, поетеса

- Вони раннього періоду, ще до виходу збірки, присвячені вони, здебільшого, сучасним будням, що відбуваються в суспільстві. Хотілося б передати простими звичайними словами про Україну, про нас із вами, ну і, можливо, про той вибір, який час від часу доводиться робити людині в житті і в суспільстві.

А це інша поетеса Юлія Манойленко з Лубен. Вона ділиться, про що її твори, які ввійшли до часопису.

Юлія Манойленко, поетеса

- Про природу, про любов, про любов до Землі, до України. Бувають такі періоди, що думаю, що вже не писатиму їх, тоді «хвиля пішла» – написала, знову тоді не пишу.

У журналі представлено переклади Сергія Осоки поезій Федеріко Гарсіа Лорки та Олени Гаран творів Віслави Шимборської. У часописі надруковані також вірші Володимира Слєпцова, адресовані «малим читачам». Редакторами журналу стали Микола Степаненко, Володимир Шкурупій, Наталія Кірячок та інші.

Наталія Кірячок, член редакційної колегії

- Шлях від ідеї до реалізації був не таким коротким. Потрібно було чимало часу, і ми почали працювати. Організували редакцію журналу, почалася така довга робота і над рубриками, і над дизайном журналу. Ми хотіли, щоб цей часопис об'єднав і творчу молодь, і знаних письменників нашої області.

У майбутньому видавці планують знайти маловідомих авторів області та друкувати їх твори також. Журнал виходитиме двічі на рік. 

Стрічка новин