Якісна освіта – запорука самореалізації особистості

Так проголошували сьогодні педагоги області на традиційній серпневій конференції, яка відбулася у приміщенні педагогічного університету. В роботі зібрання взяв участь й Перший заступник Міністра освіти та науки України Борис Жебровський.

Серед позитивних моментів, що прозвучали на зібранні, – високий відсоток рівня освіченості полтавських школярів: наші діти, виявляється, мають кращі оцінки успішності, ніж в середньому по Україні. Саме на Полтавщині на сто відсотків найменші та на 80 – старші школярі забезпечені харчуванням. Більш ніж одинадцять з половиною тисяч першачків цього року сядуть за парти обласних закладів. Проте 15 установ можуть припинити свою роботу через недостатню потужність використання. А ще хотілося б, аби той високий рівень оцінок знань наших школярів відповідав відзнакам на Всеукраїнських предметних змаганнях, а доступ до комп'ютерної інформації мали не тільки учні сільських шкіл. Адже сьогодні на 12 учасників навчального процесу на селі припадає 1 комп'ютер, міські ж школи потерпають від дефіциту техніки. Наступна проблема, з якою звернулися полтавські освітяни до присутнього першого заступника Міністра, – забезпечення транспортом сільських шкіл.

І ще один оптимістичний момент: на 25 відсотків збільшується фінансування освітньої галузі. А це означає, що цього року середній рівень зарплатні педагогів зросте на 70 відсотків. Можливо, демографічний прогрес, а може, й наступні вправні законотворці допоможуть підвищити громадянський престиж професії вчителя.

Стрічка новин