115 днів полону

У Верховній Раді відкрилася  благодійна виставка картин. Присвятили її  українським військовополоненим морякам. Організували захід рідні захоплених в полон хлопців. Ініціативу підтримали народні депутати України. Як це було розповість наш кореспондент з Києва Ольга Соломаха.

Ольга Соломаха, кореспондент

- У колуарах Верховної ради благодійна виставка картин. 35 робіт в більшості морської тематики. Експозиція під назвою повернення додому. Присвятили її захопленим українським морякам.

Виставка відкрилася за ініціативи родин українських військовополонених моряків. У Верховній Раді її презентували громадські активісти, рідні та волонтери. У відкритті взяла участь і перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко. У своєму виступі наголосила: захід проводиться задля привернення уваги суспільства до агресивних та протиправних дій з боку російської влади.

Ірина Геращенко, перший заступник голови Верховної Ради України

- На жаль, на сьогодні ми не маємо жодного позитивного сигналу від РФ. Відносно звільнення як наших військовополонених моряків, так і наших заручників на окупованій території та наших політв’язнів Кремля. Власне Путін тримає цей козир у рукаві. Напередодні українських виборів, очевидно, що він не готовий віддавати Україні нікого попри всі наші зусилля.

Ірина Геращенко додала, що не зважаючи на всі обставини ні влада,ні родини захоплених моряків та політв’язнів не складають руки. Продовжують боротьбу за хлопців. Підтримав пані Ірину заступник начальника штабу командування військово-морських сил збройних сил України Андрій Риженко.  

Андрій Риженко, заступник начальника штабу командування ВМС ЗС України

- 24 наші побратими зараз знаходяться у полоні. Командування військово-морських сил вживає усіх максимальних заходів у взаємодії з Міністерством оборони та державними органами влади. Щоб якомога скоріше наших побратимів з цього полону повернути додому. Ми пишаємося нашими моряками.

Євгенія та Дмитро Ейдер рідні наймолодшого полоненого моряка- Андрія. Саме вони організували виставку. Після відкриття провели екскурсію та розповіли історію кожної картини. Євгенія Ейдер говорить: понад  два місяці художники з усіх куточків України писали картини у подарунок і в підтримку військовополоненим. За приклад була взята картина Beata Kurkul «Маленький кораблик повертайся додому», намальовану у перші дні полону. Художники відтворили «копію», але у своєму стилі і зі своїми емоціями. 

Євгенія Ейдер, співорганізаторка виставки

- На якому градусі тримається інформація про моряків в Україні, на стільки люди їх підтримують. Це їм дає дуже багато сил. Це дає нам рідним дуже багато сил.Бо бувають моменти коли коли просто накриває.

Під час виставки всі охочі могли особисто звернутися до військовополонених моряків.Тут писали листи до СІЗО «Лефортово», де наразі їх тримають у неволі. Серед небайдужих був і Народний депутат України Артем Вітко. Він написав слова підтримки наймолодшому українському полоненому моряку Андрію Ейдеру. Нардеп говорить: слідкує за ситуацією з українськими військовополоненими моряками. Зі свого боку робить все, щоб прискорити їх повернення з полону додому.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію