«Європа у Сумській області»

За ініціативи Представництва Європейського Союзу в Україні відбувся прес-тур до Сумщини. У ньому взяли участь журналісти з 10-ти областей України, в тому числі, – знімальна група телеканалу «Центральний». Це наш другий сюжет про події прес-візиту. Про втілення бізнес- та освітніх європейських проектів на теренах України – Лариса Шило далі.

Завод «Керамейя» виготовляє сучасні керамічні матеріали. Експортує продукцію до Литви, Польщі, Німеччини, має представництво у Польщі. Співробітники підприємства говорять: почали з нуля. Налагодили виробництво за рік.

Іван Телющенко, генеральний директор заводу «Керамейя» (м.Суми)

- Ми не починали завод з нуля, ми починали завод з мінусу. Це був промисловий майданчик, на якому колись Радянський Союз робив комплектуючі до підводних човнів, а потім його закинули.

Процвітанню сприяло співробітництво з Європою. Так підприємству надав кредит у розмірі десяти мільйонів доларів Європейський Банк Реконструкції та Розвитку. Нині завод – член Клубу лідерів якості країн Центральної та Східної Європи.

Радниця з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні розповіла: Європейський Союз налаштований на співпрацю з Україною не лише у сфері фінансування.

Вікторія Давидова, радниця з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні

- Серед наших пріоритетів є допомога Україні, це і технічна допомога в рамках проектів, передання знань, технологій, навчання. Це програма макрофінансова, програма бюджетної підтримки.

А ще це різноманітні освітні проекти, наприклад, «ЕU Study Days», або «Єврошкола», на сесію якої прямуємо далі. Учасники - 40 українських студентів, переважно ті, хто навчається у міжнародних вишах.

Катерина Юдіна, модератор проекту Представництва Європейського Союзу в Україні «ЕU Study Days»

- Ми з студентами дивимось, чим займається представництво Європейського Союзу в Україні, ми дивимось, які відбуваються реформи, децентралізація, енергетична реформа, які є можливості, якими вони можуть користуватися зараз, вони також вчаться спілкуватись один з одним, знаходити контакти, співпрацювати для можливого об’єднання, створення власних ініціатив.

Ольга Жакунець – з Луцька. Вивчає міжнародну філологію у Східноєвропейському університеті імені Лесі Українки. Тут – мріє поспілкуватись з представниками інституцій Євросоюзу та науковцями.

Ольга Жакунець, учасниця проекту Представництва Європейського Союзу в Україні «ЕU Study Days»

- Для мене тема Європейського Союзу і інтеграції, цінностей не нова, але я хочу збагнути для себе на цьому проекті відповіді на питання, які я не чула раніше. Наприклад, сформулювати своє ставлення до інтеграції України у Європейський Союз.

Ірина Львова, учасниця проекту Представництва Європейського Союзу в Україні «ЕU Study Days»

- В мене вже є професія, вона юридична, тобто тим, що я дізнаюсь тут, я зможу підкріпити свої знання про право Європейського Союзу. Головна ідея цих проектів – об’єднати людей різних, тому що тільки люди зможуть створити спільні ідеї, а потім вже зможуть працювати.

Надмета Єврошколи, розповіли організатори, – навчити в майбутньому молодих українців без підказок та допомоги Європи творити нову історію своєї держави. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію