Про освіту дітей з особливими потребами

У Полтавському інституті післядипломної освіти імені Остроградського тривають тренінги для директорів інклюзивно-ресурсних центрів. Навчання проводять працівники педагогічної майстерності. Вони сертифіковані Міністерством освіти та науки України. Керівників новостворених закладів вчили підбирати штат, працювати з дітьми та їх батьками та навіть писати власні методики.

Кабінет нової української школи. Тут зібралися директори новостворених інклюзивно-ресурсних центрів області. Їх в регіоні 20. Першим свій виступ починає ректор Полтавського обласного інституту підслядипломної освіти Віталій Зелюк. Він говорить, що обраний напрям щодо створення гідних умов навчання для дітей з особливими освітніми потребами є кроком до впровадження європейських принципів життя.

Віталій Зелюк, ректор ПОІППО ім.М.В.Остроградського

- На інститут покладається функція науково-методичної підтримки діяльності інклюзивно-ресурсних центрів на місцях. І ми, я сподіваюся, ефективно забезпечимо виконання цього завдання через діяльність кафедри педагогічної майстерності та інклюзивної освіти.

Одна з так званих «учениць» на тренінгу – директор інклюзивно-ресурсного центру Нових Санжар. Її заклад в області був створений першим. Обслуговують вони 6 ОТГ та супроводжують 72 дитини. Та все ж, за словами педагога, вчитися ще є чому.

Оксана Черненко, директор КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Новосанжарської районної ради

- Напрямок досить новий, досить складний, виникає дуже багато труднощів. В першу чергу, дуже гарно отримати поради, поспілкуватися з колегами і, як завжди, отримати нові знання, тому що все нове повинно бути обговорено, воно повинно пропрацюватися, обболіти.

Далі завідуюча кафедрою педагогічної майстерності та інклюзивної освіти Полтавського інституту післядипломної освіти Ірина Калініченко розповіла, в чому особливість таких закладів. За її словами, важливо не те, що написано у медичній довідці дитини з особливими потребами, а як підтримати її і забезпечити право на якісну освіту. 

Ірина Калініченко, зав.кафедрою пед.майстерності та інклюзивної освіти ПОІППО ім.М.В.Остроградського

- Визначити потреби дитини, прописати їх у комплексній оцінці, прописати сильні сторони дитини для того, щоб вчителі по інклюзивній формі навчання могли правильно організувати навчання такої дитини, надавати допомогу, адаптувати навчальні програми. Тому що без допомоги кваліфікованих спеціалістів це робити дуже важко вчителям, які переважно працюють з дітьми нетиповими.

Сьогоднішній навчальний день закінчується. Тренінги для директорів інклюзивно-ресурсних центрів триватимуть до 21 березня.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію