Юні техніки Полтавщини представили свої вироби

Лазерний супутник-охоронець, ротор Оніпка, плазмова куля, модель сонячного трекера. Юні техніки Полтавщини представили свої вироби та макети на щорічному обласному зльоті юних любителів науки і техніки. Над конструкціями діти працювали разом із своїми керівниками упродовж року.

Івану Підласому шістнадцять. Побачив в інтернеті відео, як робити інкубатори для яєць. Інструменти вдома були, батько хлопця – будівельник. Перевага виробу підлітка – рівномірний прогрів кожного яйця. Іван вже приймає індивідуальні замовлення. Саморобні інкубатори, каже хлопець, надійніші, ніж заводські. 

Іван Підласий, учасник зльоту юних любителів науки і техніки (смт. Градизьк)

- Спочатку я виготовив інкубатор для своєї бабусі, а потім зацікавився цим, як видом заробітку. На даний момент я займаюсь цим вже два роки, і за ці два роки я продав п’ятнадцять інкубаторів.

Аня Лунга з Гребінки конструювання недівочим заняттям не вважає. Ротор Оніпка, або макет безшумного й безпечного вітророгенератору,  клеїла два тижні. Оригінал розробив вчений з Диканьки Олексій Оніпко.

Анна Лунга, учасник зльоту юних любителів науки і техніки (м. Гребінка)

- Він сподобався мені тим, що він витрачає мало електроенергії, і якщо поставити багато таких вітряків, можна забезпечити електроенергією всю Україну і не використовувати ресурси інших країн, як ми це робимо зараз.

І це ще не все. Діти демонстрували модель лазерного супутнику-охоронця, справжній зимовий мопед, таймер-автомат для бойлеру, світлотелефон та багато іншого. А ось цей 3D-принтер, що створює об’ємну деталь за її цифровою моделлю, учасник з Великої Багачки виготовляв аж два роки. Такі принтери використовують у судно та ракетомоделюванні. 

Дмитро Денисюк, зав. орг. відділу Полтавського обласного центру науково-технічої творчості учнівської молоді Полтавської ОР

- Я думаю, що це майбутні радіо інженери, конструктори, які будуть працювати на благо України.

Захід – щорічний. Його проводять більше двадцяти п’яти років. Раніше, розповів директор центру, зльоти проходили на рівні держави. Нині – лише області, та для мотивації дітей – все-одно це надзвичайно важливо, каже керівник.

Володимир Дуброва, директор Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Полтавської ОР

- Мета цього заходу – це розвиток і підтримка обдарованої молоді, яка могла б, наприклад, набувати досвіду у винахідництві і раціоналізаторстві.

На першому етапі зльоту хлопці й дівчата представили свої вироби. Потім  склали теоретичний залік, аби перевірити свої знання з математики й фізики.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію