Голів ОСББ зібрали на форум

На нього приїхало близько 150 учасників із міста та області. Організатори - Асоціація «Підтримки об’єднань співвласників будинків» та комунальна організація «Інститут розвитку міста Полтави». Адже збільшення кількості створених ОСББ у Полтавській області викликає потребу у роз’ясненні багатьох питань щодо їх успішного функціонування. 

Форум проводиться втретє. Його мета – якісний підхід до створення ОСББ в Полтавській області та підвищення рівня обізнаності діючих голів. Можна послухати інших чи поділитися власним досвідом керування ОСББ. Тут і новачки, і вже бувалі. Є і представники, які очолюють ОСББ вже десятиліття. Один з них – Олег Зволинський.

Олег Зволинський, голова ОСББ «Наш дім-21»

- 10 років тому майже ніхто нічого не розумів. Зараз обізнаність у людей повище. Але я вам скажу, що в нашому будинку, де вже немає боржників, де вже ми розуміємо, навіщо і куди платяться кошти, й досі є громадяни, які чекають від влади чи від когось якусь допомогу. І так далі і тому подібне.

Олександр Шамота зазначає: ОСББ – це крок до дбайливішого ставлення людей до власних осель, адже кошти на ремонт – не чужі, а власні. Крім того, люди стануть самостійнішими, а не чекатимуть, доки хтось за них зробить.   

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Міська влада готова зі свого боку допомагати. І приймати участь, співучасть у вирішенні цих проблем. Саме тому співучасть міської влади та співвласників будинків дасть можливість перш за все мати відповідальність мешканців, які будуть розуміти, що частина грошей, яка вкладена в ремонт, – це частина їх грошей. І, відповідно, вони таким чином будуть відноситися до відремонтованого майна.

Під час Форуму провели панельні дискусії та створювали Раду голів ОСББ м.Полтави. Саме ці представники підвищать рівень роботи з

управління будинками, в яких створено ОСББ для голів, які на даний час самостійно виконують свої обов’язки. Адже керманичі ОСББ щодня стикаються з проблемами, які самостійно вирішити складно. Тож стоять в чергах до профільних заступників чи керівників управлінь. Тож тепер буде представницький орган в виконавчих органах влади. Обирали - голосуванням. 

Олег Тертишник, голова Асоціації «Підтримки ОСБ»

- Провели певну роботу, створили ініціативну групу. В ініціативній групі було запропоновано, яким чином буде формуватися Рада. Вона буде складатися з 15 осіб. Це будуть представники по 3 від кожного району міста, 3 – від громадських організацій і 3 – від міської ради.

Олег Тертишник говорить: на сьогодні формування районних рад продовжується. Київський та Подільський - сформована. У Шевченківському - процес ще триває. Проведення форуму та створення Ради підтримують і представники міської влади. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Ми підтримуємо цю ініціативу щодо проведення і збору всіх голів ОСББ у рамках форуму міста Полтава. До речі, запрошені і гості з інших міст. І це повинно стати тим локомотивом, який дасть можливість вирішувати ті проблеми безпосередньо в кожному конкретному будинку, не чекаючи, доки хтось прийде та зробить.

В кінці форуму визначили кількісний склад Ради та голів ОСББ. Персональний склад же затвердить міський голова. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію