23-річний герой із Полтавщини

Іван Мельник із ШишАк врятував двох рибалок. Хлопець витяг із крижаної води двох любителів риболовлі, які випробовували весняну кригу. В обласному управлінні держслужби з надзвичайних ситуацій пообіцяли: відзначити Івана Мельника номінацією «Герой-рятівник року». 

Весняна відлига вже помітна і на річці Псел. Криги майже немає, а місцями вона дуже тонка. Проте це не стало на заваді вийти на останній лід двом рибалкам. Микола ЯкИменко з Шишак із сусідом Григорієм Кущем уже поверталися з уловом. Несподівано під чоловіком провалилася крига і він опинився у воді. Сусід намагався допомогти, але й сам опинився у крижаній воді.

Микола Якименко, рибалка

- Я шурхнув. Він: я зараз допоможу. Кажу: Гриша, не лізь, зараз і ти тут будеш. Він до мене. Я тобі казав, що й ти тут будеш. На лід, а він ламається, ламається. Я ж кажу, може б вилізли. А може… хто зна.

Вибратися без сторонньої допомоги рибалкам було складно. До берега майже 30 метрів і сильна течія. 

Віталій Шкаревський, начальник відділу інформації та комунікації з громадськістю ГУ ДСНС України в Полтавській області

- По-перше, що вони вдягнені не в зимовий одяг. По-друге, вода холодна. Можна було отримати переохолодження. І по-третє, що в іншого рибака було надіто на шию чемодан і він набрався води. Він каже: я відчував, як він тягнув мене.

На порятунок чоловікам прийшов Іван Мельник. Саме він в цей час проїжджав своєю автівкою. Як саме потрібно діяти у такій ситуації,  пригадав із уроків у школі. 

Іван Мельник, врятував рибалок

- Я спустився отут по оцій стежці. Викинув всі речі з карманів. Отут ось серед цієї купи гілок знайшов гілку, яка більш-менш підходила: довга, міцна, така, щоб не поламалася. Отут вийшов на лід і пішов далі отуди. Дійшов до отих пеньків. Далі від тих пеньків ліг і поповз до них.

За словами надзвичайників: Іван діяв швидко, ніби професійний рятувальник. 

Після крижаної купелі рибалка Микола Якименко, який уже неодноразово провалювався під лід, говорить, що від улюбленого заняття не відмовиться. І наступної зими знову з вудками вийде на кригу. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію