Пам'ятка, яку руйнують

Мова – про будинок БахмУтського, будівлю у мавританському стилі. Фасад перекрили новою спорудою, яка не має відношення до пам'ятки, а гранітні стовпчики вирвали та кинули поблизу. Чи був на це дозвіл і хто його надав, дізнавалась Анна Ружін.

Будинок Бахмутського - пам'ятка архітектури. Будівля виконана в мавританському стилі та знаходиться по вулиці Пилипа Орлика, 15. Раніше - Паризької Комуни. Будинок має історичну та архітектурну цінність. А після проведення земляних робіт біля нього були виламані тротуарні плити і гранітні стовпчики, які є частиною історичної пам’ятки. Після проведеної роботи вони так і залишилися лежати в масі вийнятого ґрунту. Знайшов їх та забрав на зберігання Вадим Ямщиков. А питання про цю будівлю активно підняли в мережі інтернет. 

Вадим Ямщиков, депутат Полтавської міської ради

- Громадська організація «Save Poltava», до якої я входжу, підняла це питання в соціальних мережах. Адже, як це були проведені роботи без погоджень? На сьогодні відповіді немає. Будь-які будівельні роботи та будь-які земельні роботи повинні погоджуватися з місцевими органами.

Перед будівлею встановили газорозподільчий пункт, який перекриває фасад. Візуальне сприйняття об’єктів культурної спадщини є головною вимогою до історичної частини міського середовища. А встановлення будь-яких інженерних об’єктів має погоджуватися з органом охорони культурної спадщини. 

Вадим Ямщиков, депутат Полтавської міської ради

- На фоні пам'ятки архітектури - шафа. По-друге, це те, що бездарно проведено будівельні роботи. Ніхто не зняв обережно та не переніс. І не повернув назад. Все було вирито та викинуто. А частина вирита та розламана. Таке у нас відношення на даний момент. 

Будівлю споруджено у 1906-1909 р. в стилі раннього романтичного модерну. І вона має досить довгу історію. 

Артур Ароян, архітектор 

- Це будинок, який належав Науму Бахмутському, який був представником дуже малочисельної етнічної групи караїмів. І символіка караїмів відоборажена в символіці цього будинку. Тобто, він становить неабияку культурну цінність не лише, як аріхтектурний об'єкт, а й як історична пам'ятка. 

Ми хотіли отримати коментар від управління культури виконавчого комітету Полтавської міської ради та дізнатися, чи був дозвіл на проведення робіт?

- Давайте ви напишете листа.

- Інформаційний запит?

- Хоча б так. Це буде швидше.

- А в усній формі коментар отримати неможливо?

- Не буде, адже такий порядок. Ви пишете на міську ради, і всі повинні знати, які є питання, якщо ми відповідаємо. На папері напишіть. 5 робочих днів, а навіть швидше.

ПАТ «Полтавагаз» – на телефонні дзвінки не відповідає.

Артур Ароян, архітектор 

- Чи були вони узгоджені, чи ні – мені невідомо. Я так розумію, що або не було погоджень, або не було вимог щодо цих робіт. Але візьмемо з точки зору звичайних робітників. Навіть якщо ці роботи не були погоджені і вони проводяться, тут стоять якісь елементи, які тут були. Вони з граніту. Мабуть, вони не вчора поставлені. Але чи не можна їх викопати, а згодом повернути на місце? Відновити благоустрій, але його не відновлено.

Тож ми написали два запити до цих структур. Тим часом стовпчики – у Вадима Ямщикова, які він готовий повернути. Але поки що вони нікого не цікавлять.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію