Новосанжарська школа працюватиме у штатному режимі

Нагадуємо, 12 березня її мали закрити через несправну систему пожежної безпеки. Тут виявили чимало порушень. Коштів на їх ліквідацію в адміністрації навчального закладу, у районній раді та новоствореній ОТГ не знайшлося. У ситуацію втрутився народний депутат України Артем Вітко.

900 дітей. Стільки навчається у Новосанжарській школі. Одна з них – випускниця Ірина Марусич. За словами дівчини, зараз вона плідно готується до ЗНО. Новина ж про закриття школи стала для неї додатковим стресом. 

Ірина Марусич, учениця 11 класу Новосанжарської ЗОШ I-III ступенів

- В нашій школі відмінні вчителі, до яких ми звикли. Вони щодня намагаються використовувати з нами різні способи підготовки для того, щоб нам було цікаво і ми успішно склали. Якщо закриють школу, я не уявляю, як ми будемо готуватися.

Занепокоїлись і інші учні школи та їх батьки.

Сергій Жадан, учень Новосанжарської ЗОШ I-III ступенів

- Мені не хотілося, щоб закрили школу, тому що потрібно одинадцятикласникам здавати знову екзамени, готуватися до них, а решті – знову проходити той клас, в якому вони навчалися.

Тамара Марусич, мати учня Новосанжарської ЗОШ I-III ступенів

- На даний момент, дякувати Богу, школа працює. Нам дуже хотілось би, щоб наші діти благополучно закінчили цей навчальний рік. Без тривожності, яка зараз у них є, і ми дуже вдячні адміністрації школи, яка вирішує це дуже складне питання, що не в компетенції школи. 

Адміністрація ж школи та вчителі намагались не сіяти паніку, аби не завадити учбовому процесу, поки ситуація зовсім не стала критичною. 

Світлана Самойленко, вчитель фізики Новосанжарської ЗОШ I-III ступенів

- Така ситуація відбулася вперше, і це було настільки вражаюче, що просто з думками зібратися не можна було. В тому плані, як можна вийти з цієї ситуації.

За словами директора опорного закладу Миколи Решетило, гроші на ліквідування порушень системи пожежної безпеки знайдено. Проте, і цих коштів недостатньо для нормального функціонування школи. 

Микола Решетило, директор Новосанжарської ЗОШ І-ІІІ ступенів

- На 2019 рік нас фінансували на 75 відсотків, тобто, коштів не вистачає близько півтора мільйона. Крім того, на протипожежні ці заходи потрібно десь 1 мільйон 700 тисяч. Тобто, щоб вирішити всі проблеми, нам потрібно зараз 3 мільйона 200 тисяч гривень.

Питання неналежного фінансування Новосанжарської школи підняв на брифінгу у Верховній Раді нардеп Артем Вітко.

Артем Вітко, народний депутат України 

- Я звернувся до Кабінету Міністрів України з однією вимогою: не допустити закриття школи в Нових Санжарах, негайно виділити гроші на утримання в кількості півтора мільйона гривень. У цьому році вчителі можуть залишитись без зарплатні, школа – без світла, води опалення. Деякі люди, які хочуть використати цю інформацію у політичному своєму беграунді, хотів би сказати вам, що немає грошей обласної ради чи держави. Є гроші платників податків. Я буду тримати це питання на своєму особистому контролі, щоб не трапилось, як у 2012 та попередніх роках.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію