Як діє децентралізація на прикладі окремо взятої ОТГ?

За ініціативи Представництва Європейського Союзу в Україні провели прес-тур у Сумську область для фахівців медіа 10-ти областей України. Як надають адміністративні послуги та що у планах розвитку Краснопільської громади Сумщини, бачили наші журналісти.

Краснопільська селищна об’єднана територіальна громада створена 30 квітня 2017 року. Нині налічує 7 рад. І хоча Краснопільська громада - відносно молода, за словами її очільника Юрія Яремчука, вже зроблено немало.

Юрій Яремчук, голова Краснопільської ОТГ Сумської області

- За цей час прийнято програму Стратегії розвитку на 3 роки. Це не сталий документ, ми вносимо у нього корективи, життя вносить корективи. Ми, таким чином, вибудували дорожню карту розвитку кожної із наших галузей, і ми чітко бачимо, що ми маємо робити наступні 3-5 років по кожній галузі.

Основне у питанні децентралізації, продовжує Юрій Яремчук, - надання якісних адміністративних послуг, покращення якості життя особливо у сільській місцевості і зміна свідомості як самих громадян, так і бізнесу. 

У перспективі вбачають розвиток у напрямку водного та лісового господарства. Також зважають на особливості території. Адже громада знаходиться за 15 км від кордону із РФ.

Григорій Стариков, радник з питань регіонального розвитку Сумського ВП «Центр розвитку місцевого самоврядування»

- Ще один проект, який розвивається в Краснопільській територіальній громаді, і він має всі перспективи стати одним із кращих в Україні, в т.ч. по міжмуніципальному співробітництву, - це центр безпеки. Донецька область була однією із перших, потім приєдналась і Сумська область. Особливість в тому, що це не тільки праобраз американської моделі, де в одному місці є і пожежна охорона, і поліція, і швидка, це дозволяє вирішувати питання сповіщення та тероборони.

Один із перших реалізованих проектів у Краснопіллі називають відкриття ЦНАПу за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» влітку 2017 року. Його загальна вартість - 1 млн 800 тис грн. 250 тис грн виділила селищна рада, ще 100 - обласний бюджет, решта - кошти Програми «U-LEAD з Європою». 

Олеся Омельченко, керівник ЦНАП Краснопільської ОТГ

- Наші послуги можуть отримати як мешканці Краснопілля, так і сіл, які входять до складу громади. Окрім цього, відповідно до підписаних угод, нашими послугами користуються мешканці тих сіл, які наразі не приєднались ОТГ. Ми надаємо 120 послуг, які затверджені рішенням сесії. Також ми прануємо розширити цей список шляхом приєднання послуг РАЦСу і плануємо закупити обладнання для видачі ID-карток і закордонних паспортів.

На день тут обслуговують близько 60-ти відвідувачів. Один із них - Валентин Леонідович. Приїхав із села Рясне реєструвати право власності на земельну ділянку.

Валентин Корбут, відвідувач ЦНАПу Краснопільської ОТГ

- Було б потрібно вирішувати питання через Суми, туди їхати. Тепер це простіше і зручніше для людей. Раніше важче було набагато.

Нині на процедуру оформлення витрачається близько 20-30 хвилин.

Віта Качан, адміністратор ЦНАПу Краснопільської ОТГ

- Найбільш затребуваними послугами є реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання, реєстрація нерухомого майна.

Рік тому послуги ЦНАПу зробили ще мобільнішими - у лютому 2018 року з'явився мобільний пункт надання послуг у переоблаштованому авто. Проект реалізували за рахунок співфінансування: 550 тис грн - ЄС/ПРООН, 260 тис грн - селищна рада.

Михайло Шляхтун, спеціаліст ЦНАПу Краснопільської ОТГ

- Ми маємо змогу надавати послуги як і по віддаленим населеним пунктам не тільки нашої громади, у нас підписані договора і з іншими сільськими радами. Ми працюємо згідно з затвердженим графіком. Звичайно, якщо виникають якісь питання, ми намагаємося їх вирішувати.

Єдиною проблемою надання послуг на базі мобільного пункту називають нестале покриття мережі інтернет, втім, із часом це питання також планують вирішити.

Юрій Яремчук, голова Краснопільської ОТГ Сумської області

- На прикладі ось таких маленьких громад створити дієві моделі, історії успіху, на підставі чого буде будуватися історія успіху нашої країни вцілому.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію