Вперше нагородили лауреатів премії імені Володимира Вернадського

Сьогодні у Полтавському Художньому музеї імені Миколи Ярошенка вперше нагородили лауреатів премії імені Володимира Вернадського Полтавської обласної ради. Нагороду заснували у квітні минулого року з метою сприяння розвитку вітчизняної науки та підтримки талановитих полтавських науковців.

Людина, яка залишила глибокий слід не лише в науці та філософії ХХ століття, а й, без перебільшення, – в історії всього людства. Так говорять про Володимира Вернадського – українського вченого, котрого порівнюють з Ньютоном та Ейнштейном, науковця зі світовим ім'ям, який змінив світогляд людства на своє існування. Мислитель, природознавець, один з засновників геохімії та радіогеології, вчень про ноосферу і біосферу, професор, дійсний член та перший голова – президент Української академії наук, дійсний член академій наук багатьох країн світу. Тривалий час Володимир Вернадський жив і працював на Полтавщині, і саме в Шишаках зародилося його вчення про живу речовину та біосферу. Науковець вивчав ґрунти Полтавської губернії, писав наукові роботи, збагативши науку глибокими ідеями, що лягли в основу провідних напрямів сучасної мінералогії, геології, гідрогеології, визначив роль організмів у геохімічних процесах. А ще Вернадський проводив активну громадську діяльність.

І за рішенням журі першими лауреатами премії імені Володимира Вернадського у номінації «Науково-педагогічна діяльність у вищих навчальних закладах третього, четвертого рівня акредитації» стали: колектив у складі трьох науковців Полтавського національного педагогічного університету. Вчені зазначають, що на природничому факультеті активно вивчають, впроваджують в життя та популяризують спадщину Вернадського. 

Марина Гриньова, доктор педагогічних наук, професор, декан природничого факультету ПНПУ 

- Це відкриття комплексу музеїв на природничому факультеті і наш факультет вважається факультет – музей. Працює музей загальної і регіональної геології ім.В.І.Вернадського, працює палеозоологічний музей, музей еволюції життя на землі, є у нас перлина факультету – орнітологічний музей, який створив соратник Вернадського, наш викладач, зав. кафедри Микола Іванович Гавриленко.

За вагомі здобутки у науково-дослідницький діяльності, розвиток та популяризацію наукової спадщини академіка Вернадського премію отримала й Віра Ільченко. Доктор педагогічних наук, професор говорить, що її перемога – це здобуток всього численного колективу Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Віра Ільченко, професор кафедри методики змісту освіти ПОІППО ім.М.В.Остроградського 

- Інститут післядипломної освіти стоїть 25 років на чолі інтеграції змісту освіти, інтеграції знань. В інституті проведено 25 конференцій з виїздом в Шишаки, на екологічну стежку Вернадського, в школу ім. Вернадського, на Бутову гору, і все це є впровадженням того, за що боровся Вернадський.

Окрім щирих привітань та квітів від колег, лауреати отримали дипломи обласної ради та премії у розмірі 5 тисяч гривень.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію