Вокальні секрети

В актовій залі Полтавського музичного училища ім. Лисенка відбувся майстер-клас співака, композитора, професора кафедри академічного та естрадного вокалу Олега Марцинківського. У його творчому доробку – понад 150 народних пісень, кобзарські думи, балади, сучасні пісні, більше 300 авторських творів. У процесі майстер-класу Олег Марцинківський долучив до участі у творчому процесі всіх присутніх.

В актовому залі музичного училища імені Миколи Лисенка зібралися гості. Це – студенти, викладачі та містяни. Усі вони прийшли на зустріч із українським співаком та композитором Олегом Марцинківським. Музикант свого часу також закінчив цей навчальний заклад. 

Олег Марцинківський, заслужений артист України, композитор і співак

- Це натхнення, коли я зайшов у ці стіни, то це натхнення мені сьогодні допоможе на сцені гарно виступити. Я й сам буду співати, і буду допомагати, підказувати студентам, як краще заспівати той чи той твір. Моя місія сьогодні – донести якісь такі знання, які я «збирав по копицям» усе життя, донести їх до молодих співаків.

Починається зустріч із показу фільму про Олега Марцинківського. Далі артист заспівав пісню під супровід роялю.

Після виконання співак спілкується зі студентами та викладачами. За словами директора музичного училища імені Лисенка Миколи Демченка, такі майстер-класи дуже корисні для починаючих співаків. Бо для них важливо чути якісний живий звук. 

Микола Демченко, директор музичного училища ім.Лисенка, засл. працівник культури України

- Дуже важливо, що він крім того, що український композитор і співак, він ще професор, він викладає академічний і естрадний вокал у інституті імені Грінченка. Тому сьогодні, я думаю, той досвід, який він передасть і нашим викладачам, і всім, хто будуть свідками цієї зустрічі в залі, обов'язково знадобиться.

Одна з присутніх на зустрічі студентка вокального відділення Анна Старчева. Вона говорить: не пропускає жодної подібної зустрічі. Бо, за словами дівчини, на них є чому навчитися.

Анна Старчева, студентка музичного училища ім.М.Лисенка

- Це – дуже гарний вокаліст. І...ну чого можна навчитися? Можна, напевно, силі волі, можливо якимось новим технічним навичкам, які він свої продемонструє, тобто, мені здається, що кожен для себе візьме те, що йому треба.

У Полтаві зустріч з артистом закінчується. Такі ж майстер-класи Олег Марцинківський проведе і в інших музичних закладах України.

Стрічка новин