За кілька років полтавців, ймовірно, возитимуть сучасні китайські електробуси

Команда Соціал-демократичної партії виходить із ініціативою обласної програми по закупці електробусів та обслуговуючих станцій для області за гроші, що надходять у місцевий бюджет згідно із законопроектом №3038, ініціатором якого був лідер СДП Сергій Каплін. Згідно із законом, п’ять відсотків ренти за користування надрами українські підприємства сплачують у місцеві бюджети. Голова комісії ПЕК, депутат облради від СДП Сергій Мамоян запропонував, що за ці кошти можна закупити сучасний міський та міжміський транспорт для області. Так за минулий рік від ренти отримали майже 700 мільйонів гривень. Фінансування цієї програми можна розділити: 50 відсотків – з міських бюджетів, 50 – з обласного.Сьогодні у Полтаві вже протестували новенький електробус виробництва компанії «Skywell».

На новенькому китайському електробусі – по вулицям міста. Економний, теплий, безшумний, безпечний. Квиток у ньому може коштувати близько двох гривень. Навігатор, тепловентиляція, електронне сповіщення, система відеоспостереження – все на рівні, розповідає представник компанії «Skywell», створено для водія та людей.

Арсеній Абдураїмов, представник компанії «Skywell»

- Він витрачає практично у два рази менше електроенергії. Крім того, електробус можна заряджати протягом ночі, тобто, згідно нічного тарифу. Він обладнаний для людей з інвалідністю, є пандус для інвалідного візка, а також у всьому салоні є кнопки виклику для пасажирів.

Електробус поки що лише презентують у Полтаві. Представники влади та комунального підприємства «Полтаваелектроавтотранс» тестують модернізований транспорт. Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота говорить: в майбутньому влада розглядає й можливість виробництва електробусів на Полтавщині. Тож за кілька років полтавців, ймовірно, возитимуть осучаснені китайські машини.

Олександр Шамота, в.о.міського голови, секретар Полтавської міської ради

- Ми на останній сесії заклали 25 мільйонів гривень для закупівлі автобусів для КП «Полтаваелектроавтотранс», щоб збільшити потужність підприємства. Тож сьогодні компанія «Skywell» виступила з ідеєю презентації електробусу для того, щоби ми змогли безпосередньо вже в Полтаві спробувати, задати всі питання, які цікавлять стосовно технічної частини використання електробусу для того, щоб ми мали більш повну картину при прийнятті рішення.

Дванадцятиметровий автобус розрахований на перевезення вісімдесяти пасажирів. Максимальна швидкість – 70 кілометрів за годину. Ціна – приблизно 320 тисяч доларів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію