Архітектурні шедеври Мілану побачили на власні очі тридцять переможців освітнього конкурсу «Ахітектор-2019»

Щорічний Всеукраїнський конкурс вже  втретє провели благодійники Фонду Бориса Колеснікова для талановитої молоді України. Репортаж з Італії - далі.

Від середньовічної готики й ренесансу до модного деконструктивізму та постмодерну. Італійське місто Мілан вражає неймовірними витворами архітектури - як старовинними, так і сучасними. Арка Миру, парк Семпіоне, театр Ла Скала, собор Різдва Діви Марії, бібліотека Фільтрінеллі, житлові комплекси британської експерементаторки Захи Хадід. Шедеври містобудування побачили на власні очі 30 переможців освітнього конкурсу «Ахітектор-2019»,  який проводить благодійний Фонд Бориса Колеснікова для талановитої молоді України. Серед них - полтавка Ольга Петлюх. Конкурсна робота дівчини -  версія осучасненого і зручнішого для відпочинку Полтавського дендропарку. 

Ольга Петлюх, студентка Полтавського національного технічного університету ім. Ю. Кондратюка

- Звичайно, це дуже корисно для мене, як для майбутнього спеціаліста у своїй справі, мандрувати по різним країнам, дивитись їх архітектуру, вивчати, щоб щось принести і своїй країні. 

Цьогоріч у конкурсі Архітектор взяли участь 1 300 учасників з 25 профільних вишів. З них обрали  тридцятку переможців. Саме ці хлопці і дівчата вразили журі своїми  дизайн-проектами міських парків. Приз конкурсу - чотири дні в Італії.

Софія Мудрик, директор благодійного Фонду Бориса Колеснікова

- Під час архітектурного туру студенти зустрілись із провідними фахівцями архітектурного бюро «One Works», а також відвідали Європейський інститут дизайну. В ці дні у Мілані пройшла провідна виставка у сфері архітектури «Made Ekspo» Для них це дуже цікаво, вони, впевнена, отримали щось нове для себе й привезуть новий досвід до України, використають знання у своїх проектах, дипломних роботах.

На міжнародній профільній виставці Мейд Експо - близько тисячі експонатів. Архітектурні компанії із світовим ім’ям представили свої проекти й конструкції, спеціалісти розповіли про оновлені технології, дизайнерські рішення та матеріали, що використовують у містобудівній сфері. Майбутні спеціалісти дізналися про тренди, новинки та інновації у світовій архітектурі, дизайні та будівництві. 

Валерія Максименко, студентка Київського національного університету будівництва та архітектури

- Дуже хотілося побачити «Made Ekspo», побачити сучасні технології. Мріяла, аби побачити споруди Захи Хадід вживу, адже на фотографіях це одне, а коли можна подивитись на власні очі, доторкнутись, побачити розташування будівель у просторі – це зовсім інше відчуття.

Анастасія Пазюра, студентка Київського національного університету будівництва та архітектури

- Ідея проведення конкурсу взагалі дуже класна, адже мені, як архітектору, надзвичайно важливо бачити форми у об’ємі. Тобто на фотографіях – це зовсім не те. Архітектуру треба сприймати об’ємно. Це дає розуміння, як будувати у майбутньому. Чим більше архітектор бачить не тільки поганих прикладів, але і хороших, це дає поштовх, як зробити світ краще.

Крім виставки, Фонд Бориса Колеснікова організував для студентів дводенний архітектурний тур Міланом. Майбутні архітектори відвідали памятки класичної та сучасної архітектури . У ролі гідів - самі італійці: фахівці з дизайну, історії архітектури та урбанстки - Франческа Ачероні та П'єрфранческо Сачердота.

Роман Шароян, студент Київського національного університету будівництва та архітектури

- В першу чергу, основна ціль поїздки – набути нових знань. Це найкращий сувенір, який можна привезти в Україну.Вважають, за молоддю – майбутнє. Важливо отримувати в цьому віці досвід, формувати нові знання. Тож ця поїздка дуже навіть корисна.

Минулого року переможці конкурсу «Архітектор» відвідали Дубай з архітектурним туром, а у 2014-му - Тиждень архітектури та дизайну у Токіо. Отриманий за кордоном досвід юні фахівці вже застосовують в Україні.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію