У полтавки газовики вимагають 15 тисяч гривень

Такі гроші вона має сплатити за пошкодження пломби газового лічильника. Сама ж жінка стверджує: в роботу пристрою вона не втручалась. На захист пенсіонерки став народний депутат України Артем Вітко. За його словами, лише за місяць до нього звернулося більше сотні громадян, які скаржаться на свавільні дії «Полтавагаз» та «Полтавагаз збут». 

Це 62-річна пенсіонерка, інвалід другої групи Олена Скриль. Жінка потрапила на ніби-то безкоштовну акцію від ПАТ «Полтавагаз», яка їй обійшлася в 15 тисяч гривень. 

Олена Скриль, пенсіонерка 

- Щороку перед опалювальним сезоном я хожу звіряюся в «Полтавагаз». Чи все там у нормі. Перевірили, все в нормі. Дівчинка в абоненському відділі говорить мені: у нас зараз акція. Ви давно перевіряли лічильник? Безкоштовно зараз перевіряють. І мене поставили на чергу.

Після того, як черга підійшла до родини Скрилів, представники ПАТ «Полтавагаз» навідались до них у гості. Та виписали ось такий акт: «підозра на позаштатну роботу лічильника», при цьому «пломба і стрічка цілі». 

Олена Скриль, пенсіонерка 

- Забрали в мене цей лічильник. В звичайний пакет для сміття поклали, своєю пломбою закрили. Три дні його десь возили. Сьомого числа приначили мені експертизу. Там перевірили і сказали, що я пошкодила свій лічильник.

Тепер родина повинна сплатити у ПАТ «Полтавагаз» вісім з половиною тисяч гривень штрафу, майже три тисячі гривень – за новий лічильник та за встановлення і перевірку. За підрахунками Олени Скриль, це приблизно 15 тисяч гривень. 

Ігор Блашкін, пенсіонер

- Під цим склом є пломба. Вона пошкоджена. Але ніхто туди ніколи не лазив. Щоб до неї долізти, треба зняти оці дроти, оці паперові стрічки. Як можна відклеїти оце? Я не знаю. 

У ситуацію втрутився народний депутат України Артем Вітко. Він підняв це питання на брифінгу у Верховній Раді. 

Артем Вітко, народний депутат України 

- Олена Миколаївна Скриль, інвалід другої групи. Товариство, ви тільки вдумайтесь, у інваліда 2-ої групи вимагають 15 тисяч гривень. Прийшли, кажуть, що ви викрадали газ. Хоча пломби всі на місці. Придумують борг, і зараз вимагають з неї 15 тисяч гривень. При тому, що вона кожного місяця сплачує по три тисячі гривень. Я вимагаю негайного втручання голови Національної поліції щодо цього питання. Це свавілля має припинитися. Сьогодні «Полтавагаз» та «Полтавагаз збут» займається криміналом. Тобто, вимаганням, крадіжками. Також вимагаю від держави негайно захистити людей. Це свавілля не може продовжуватись далі. Я разом з Сергієм Капліним подав законопроект щодо націоналізації «Полтавагаз» та «Полтавагаз збут». Ось перші підписи людей, які хочуть націоналізувати цих покидьків. По-іншому їх назвати неможливо.

Артем Вітко також подав законопроект щодо кримінальної відповідальності за відключення газу у зимовий період.

Наш телеканал і надалі буде слідкувати за цією ситуацією. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію