«Україна - Литва: Європейський досвід»

Під такою назвою у Полтаві пройшов форум. Участь у ньому взяло керівництво міста та області, представники бізнесу, а також офіційна делегація з Литви. Разом вони обговорили вже існуючу та майбутню співпрацю між країнами. 

У Полтаві пройшов форум «Україна - Литва: Європейський досвід». В ньому взяли участь керівництво міста та області, представники бізнесу, а також офіційна делегація з Литви. Разом присутні обговорили і окреслили подальшу співпрацю. Сам форум відкрив секретар міської ради Олександр Шамота. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Попередньо на такому ж IV Українсько-Литовському форумі ми підписали угоду про співробітництво між Полтавою та Вільнюською Торгово-промисловою палатою. Є конкретні напрацювання, які вже дають про себе знати. Проте, це тільки початок того великого шляху, на початку якого ми стоїмо.

Після Олександра Шамоти виступив Віце-міністр закордонних справ Литовської республіки Дарюс Скусвічос. У своєму виступі він наголосив, Литва відкрита до розвитку співробітництва між країнами. І ті спільні проекти, які наразі реалізовуються в бізнесі, освіті та культурі, необхідно розширювати. 

Дарюс Скусвічос, Віце-міністр закордонних справ Литовської республіки

- Сьогодні прибула делегація, в якій і бізнесмени, і представники університетів, колегій і общин. Я думаю, що ми можемо знайти ще більше сфер, в яких можна співпрацювати. І надіюсь, що цей перший і, звісно, не останній форум слугуватиме цій цілі.

Завершивши офіційну частину, учасники форуму перейшли до тематичних обговорення. В рамках візиту до Полтави делегація з Литви разом з секретарем міської ради відвідали Українську академію лідерства. Саме на її базі вони відкрили Торгово-культурний Центр ім.Черльоніса. Це один із 4-х центрів, який існує в Україні.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Це місце, де литовські компанії, литовські бізнесмени, литовські делегації можуть переймати і зустрічатись. Це такий своєрідний майданчик, навколо якого може будуватися Україно-Литовське співробітництво.

Далі відбулось спілкування із молоддю Української академії лідерства, після чого литовська делегація відправилась на зустріч з іншими студентами міста. 

Стрічка новин