Обстріляли та взяли в полон

109 днів українські моряки незаконно утримуються у російському полоні. Серед них – і кременчужанин Богдан Головаш, колишній курсант Академії військово-морських сил імені Нахімова у Севастополі. Після анексії Криму Росією він залишив півострів і продовжив навчання в Одесі. Наразі повернення хлопця чекає родина та брат-близнюк. Нагадаємо, 25 листопада російські військові здійснили збройний напад на українські судна в Азовському морі. 23 українці – у полоні, це – екіпаж українських суден військових катерів «Бердянськ», «Нікополь» та буксир «Яни Капу».

На цих кадрах – кораблі Військово-морського флоту РФ блокують українське судно. Зупиняють тараном. Окупанти розцінили це як перетин кордону. Їхнє попередження про перетин Керченської протоки російські прикордонники начеб-то не отримали. У ході таких дій – 6 поранених. Серед них був і Богдан Головаш із Полтавщини. 

Олег Головаш, батько

- На «Бердянськ» він був один тиждень. 7 днів. Він прийшов на практику навчальну. Його назначили на «Бердянськ» проходити практику. До цих подій він всього 7 днів перебував на даному катері. Тут хороша команда, я з усіма спілкуюся, мені це дуже подобається. Ну і все. Дуже мало часу було, але ніхто ж не думав, що так все станеться.

Мати гортає альбом та згадує сина. В ньому – різні фотокартки з навчання у війському ліцеї. Присяга, отримання зброї та фото з побратимами. У Богдана – і брат-близнюк Руслан, з яким вони досить близькі. 

Руслан Головаш, брат-близнюк 

- Мої друзі, які у Києві знаходяться, вони автоматично стали його друзями. А його друзі в Одесі стали автоматично моїми друзями. У нас завжди так було. Якесь таке правило у нас було, у нас ніколи не було різних друзів. Вони завжди одні й ті самі.

Після школи шляхи братів розійшлися. Руслан став медиком, а Богдан – військовим. 

- Ми хотіли, щоб вони разом у військовий ліцей пішли. Але він сказав, що не буде жити в казармі. Я буду навчатися на лікаря, я хочу в медицину піти. І він вступи до медичного коледжу.

На цих кадрах Богдан складає присягу. Хлопець мріяв стати офіцером, а на випускний одягти годинник, який подарували за відмінні успіхи у навчанні. Але свій День народження та випуск хлопець провів у полоні. Родина ж вважає: їх син – герой. 

Олег Головаш, батько

- Він виконував обов'язок, як військовий, і він виконав його повністю. На його місці так вчинити мав кожен. Як громадяни України виконують обов'язки, то військові теж так. Я гадаю, що він вчинив правильно. На його вік – це правильний крок.

На підтримку Богдана та інших полонених на Полтавщині з'явилися білборди. Вони розміщені в Полтаві, Кременчуці, Решетилівці та Кобеляках. Нещодавно приєдналися й інші міста.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію