Уряд Російської Федерації оголосив полтавку Аліну Смутко «особою, яка загрожує національній безпеці» Росії

Лише тому, що журналістка знімала фоторепортажі для незалежного проекту «Крим. Реалії». Медійники ж «Радіо «Свободи» нещодавно високо оцінили фотороботи дівчини. Вона виборола перше місце на фотоконкурсі «Вільна Європа. Культура та традиції».

На цій фотографії – шматочок повсякденного життя Кримського півострова. Життя після анексії. Севастополь. Свято Хрещення. Священик кропить освяченою водою людей, що прийшли до храму. Саме ця світлина вразила журі фотоконкурсу від незалежного ЗМІ «Радіо «Свобода», для якого працює полтавка Аліна.

Аліна Смутко, журналістка, фотограф

- Це був редакційний конкурс «Радіо Свободи», де змагались знімки журналістів з усього світу, які в цьому холдингу працюють. Ну, мені так поталанило, редактор взяв кілька моїх знімків і один з них, на думку журі, увійшов в трійку переможців.

Аліна вивчала журналістику у Полтаві, потім вчилась у Львові, в Українському католицькому університеті. Вже там почала співпрацювати з «Радіо «Свобода», Deutsche Welle, «Українська правда». Розробляла свої творчі проекти. Фотокореспондентка працювала у прифронтовій зоні країни, та багато - у Криму після анексії. Фотографувала для інтернет-ресурсу «Крим. Реалії».

Аліна Смутко, журналістка, фотограф

- Це як така окрема частинка Київського бюро «Радіо Свобода». Вони займаються тим, що розповідають світу про Крим, а Криму – про те, що відбувається в світі, бо в Криму місцевих ресурсів, які би мовили про Україну – немає. І ті ресурси, які мовлять з України, вони всі заблоковані.

Так, «Крим. Реалії», каже Аліна - шанс для кримчан отримати адекватний контент про події півосторова. Коли Аліна поїхала до чергового відрядження, російські прикордонники її зупинили,  взяли відбитки пальців, вручили листа про заборону на в’їзд. 

Аліна Смутко, журналістка, фотограф

- І представники прикордонної служби сказали, що рішенням Федеральної служби безпеки Російської Федерації мені заборонений в’їзд в Крим на 10 років в зв’язку з тим, що я становлю загрозу національній безпеці Російській Федерації.

Тепер - відрізана від друзів, зокрема, родин політв’язнів, з якими тримала дружній контакт, бо знімала судові засідання та мітинги кримчан, що приходили підтримати ув’язнених українців. Серед них й місцеві журналісти, які нині умовно засуджені, під домашнім арештом.

Аліна Смутко, журналістка, фотограф

- Один із них – журналіст Микола Семена, теж писав для «Крим. Реалії».  Він зараз засуджений за екстремізм, здається, два з половиною роки заборони публічної діяльності має. Він має залишатись в Криму і ми не маємо змоги зараз фізично побачитись.

Аліна зараз у декреті, проте зупинятись в фототворчості не збирається. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію