Полтавських дітей навчили сортувати сміттєві відходи

Зробили це столичні захисниці природи, посланниці толерантності Програми розвитку ООН в Україні. Подібний семінар-практикум у вигляді пізнавальної дитячої гри в місті провели вперше.

Посланників толерантності Програми розвитку ООН серед українців дванадцять. Серед них, наприклад, співачка Катя Чілі, письменниця Лариса Денисенко, артистка Наталія Сумська. Проводять семінар по сортуванню дві посланниці - еко-активістка Євгенія Аратовська та художниця Алефтина Кахідзе. Для цього жінки приїхали із Києва. Так, посланці толерантності з 2017-го року активно подорожують по Україні, закликаючи до дотримання рівності та прав людини. Проводять семінари, виставки, тренінги. Сьогодні говорять про захист природних ресурсів.

Юлія Білоруська, волонтерка ГО «Міжнародний центр перспективних досліджень»

- Толерантність в контексті того, як поважати одне одного, живучи в чистому середовищі, намагатись не смітити і зробити це середовище нормальним для проживання всіх нас.

Активісти говорять: так як у Полтаві врешті з’явились сортувальні баки для сміття, тож і практикум щодо сортування доречний. Та ще й наочний. Ціль: довести - сортування це не складно, головне випрацювати звичку й бути обізнаним.

Євгенія Аратовська, голова ГО «Україна без сміття», посланниця толерантності ПРООН в Україні

- Наша ціль – це нуль відходів на звалищі. Тобто ми вважаєм, що захоронення сміття -  це найгірша технологія поводження з відходами. І у світі вже є більш сучасні, більш екологічні способи поводження із сміттям, це роздільний збір відходів, це утилізація небезпечних відходів, це компостування органічних відходів, і взагалі мінімізація будь яких залишків відходів.

Крім іншого, охочі дізнались, що банан, ідеальне добриво для городу, тоді як шкірка цитрусу для компостування непридатна. Звичайні магазинні чеки вже заборонені у Німеччині, адже оброблені небезпечним для здоров’я канцерогеном. А деякі упаковки для печива взагалі містять свинець, тож краще купувати ласощі у паперових обгортках. Сортуючи пластикові пляшки - стискайте їх. Зменшені в об’ємі, їх легше транспортувати.

Алевтина Кахідзе, художниця, посланниця толерантності ПРООН в Україні

- Сьогодні ми будемо намагатися побачити сортування як гру, і це впринципі може виглядати як перфоменс. Як деякий такий спектакль.

У фіналі воркшопу діти намалювали, як бачать процес сортування та утилізації відходів. Волонтери відвезуть малюнки до столиці, де на їх основі надрукують інформаційні плакати. Плакати роздадуть у загальноосвітні школи.

Стрічка новин