Артем Вітко: "Школу в Нових Санжарах – НЕ закривати! Інші – ПЕРЕВІРИТИ!"

Народний депутат України Артем Вітко провів 12 березня брифінг у Верховній Раді, під час якого закликав не допустити закриття школи у Нових Санжарах, в якій навчається майже тисяча учнів. На брифінгу також виступили мешканці Нових Санжар – вчителі та батьки учнів.

Суд припиняє навчальний процес через недотримання вимоги пожежної безпеки у шкільному приміщенні в Нових Санжарах. Ситуація виникла внаслідок багаторічної бездіяльності місцевої влади.

"У моїх рідних Нових Санжарах – бардак. З 2012 року місцева влада знала про наявність у школі недоліків протипожежної безпеки. Сім років можновладці нічого не робили. А діти, між тим, ходили до школи і щодня ризикували своїм здоров’ям і життям. Фактично, влада своєю бездіяльністю наражала дітей на небезпеку. Зараз, за рішенням суду, школу потрібно закрити", – наголосив нардеп Артем Вітко.

Депутат розповів, що вже виїжджав на місце і провів оперативну нараду з головою Полтавської обласної ради Олександром Біленьким. Той пообіцяв Артему Вітку, що знайде кошти для фінансування робіт у школі.

На брифінгу виступили і жителі Нових Санжар. Вони продемонстрували звернення від батьків учнів і вимагали негайної реакції влади.

"Я сама навчалася в цій школі і вже 33 роки працюю тут вчителем. Вважаю, що недопустимо залишити дітей без навчального процесу – це порушення всіх конституційних норм. Ми дуже вдячні народному депутату Артему Вітку за допомогу і за те, що він не залишився осторонь", – зазначила вчителька опорної школи Марина Янко.

"Новосанжарська школа – один із рейтингових закладів Полтавщини. Наші випускники навчаються у кращих вузах країни та за кордоном. Ситуація, яка склалася зараз, є недопустимою. Тому від імені і за дорученням Комітету захисту школи ми звернулися до народного депутата Артема Вітка за допомогою", – зазначила вчителька і мама учня цієї школи Світлана Самойленко.

Артем Вітко наголосив, що в Україні не може бути дітей першого і другого сорту, всі рівні і мають однакові права.

"Бачите, до чого ми дійшли – місцева влада не може дбати про дітей, цим вже повинен займатися народний депутат. Так можна до ручки довести нашу країну. Тому я ініціюю перевірку пожежної безпеки не тільки шкіл Полтавщини, а й всієї України. Вимагаю, щоб держава дбайливо ставилася до своїх конституційних обов’язків. Я не допущу бардака. Беру ситуацію під свій особистий контроль. У разі невирішення питання, ми готові на більш рішучі дії. Мешканці Нових Санжар потребують підтримки. І я зроблю все, щоб їх захистити", – зазначив Артем Вітко. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію