У Гоголевому хочуть створити ОТГ

Об’єднана територіальна громада з центром в селищі Гоголеве Великобагачанського району в найближчій перспективі може з’явитися на мапі Полтавщини.

Голова селищної ради Володимир Оришич під час зустрічі з консультантами проекту ПУЛЬС Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України (Полтавське РВ АМУ) розповів, що в їхній громаді відбулися громадські слухання та сесія. На них жителі селища підтримали ініціативу створення ОТГ з центром в Гоголевому. Це вже не перша спроба Гоголевого створити об’єднану територіальну громаду. У попередні роки вони також ініціювали створення ОТГ з навколишніми селами, проте спроби були невдалі.

"Наприкінці минулого місяця ми вкотре надіслали запрошення до об’єднання Устивицькій, Михайлівській, Матяшівській і Солонцівській сільським радам", – розповів Володимир Оришич.

За його словами, на початку березня в Устивиці вже відбулися громадські слухання, на яких дві третини жителів висловилися "за" об’єднання з Гоголевим. Через два дні там має відбутися сесія, де депутати приймуть остаточне рішення. Відповідні слухання та сесії мають відбутися і в інших сільських радах.

Якщо вдасться об’єднати 5 рад, то населення громади становитиме понад 5 тисяч осіб. Це буде досить потужна і спроможна ОТГ. Селищний голова розповів більше про інфраструктуру населеного пункту. Він також зазначив, що Гоголівська школа має статус опорної, в ній навчається 200 учнів, є дитячий садок. А в самому селищі загалом проживає понад 2 тисячі осіб.

Консультант з правових питань Олександр Полупан детально розповів Володимиру Оришичу про процедуру об’єднання. Також разом із консультантами сконцентрувалися на алгоритмі подальших дій щодо створення Гоголівської ОТГ. Консультант з бюджетних питань Анжеліка Саідова ознайомила з державними дотаціями та субвенціями, які надають як підтримку об’єднаним територіальним громадам.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію