У боротьбі за школу

Вчителі та батьки з Нових Санжар їздили до Верховної Ради України. Разом з народним депутатом Артемом Вітком провели брифінг. Просили чиновників допомогти їм зберегти їхню школу, адже її, нагадуємо, хочуть закрити за борги.

Марина Янко – вчитель математики у Новосанжарській школі. Через брак бюджетних коштів, каже, може залишитися без роботи. 

Марина Янко, вчитель математики Новосанжарської ЗОШ

- Трапилося так, що в нашій школі в минулому році перевіряли пожежну безпеку. Приписом її потрібно було закривати 11 березня. Піднялася вся наша спільнота на захист школи.

Ситуація склалася під час чергової перевірки пожежної безпеки у школі в квітні 2018-го. Там виявили 11 порушень. Вісім з них ліквідували одразу. На решту потрібні кошти, яких у районній раді та ОТГ немає. До того ж у  школи – величезні борги, які тягнуться ще з 2012 року. Зараз триває передача навчального закладу на баланс Новосанжарської ОТГ. Але хто сплачуватиме борги, чиновники так і не вирішили. Школу хочуть закрити. 

Сьогодні Марина Янко разом з колегами та батьками учнів, які можуть залишитися без освіти, приїхали до Верховної Ради, аби тут їм допомогли відстояти школу. На допомогу громаді прийшов народний депутат Артем Вітко.

Артем Вітко, народний депутат України

- Вся ця ситуація розвивалася з 12 року. Сім років сиділи оці можновладці відпочивали, а дітям задля їхньої безпеки не могли надати ці мізерні гроші для державного бюджету. Ми сьогодні бачимо, як із-за тих чи інших чиновників мають страждати прості люди.

Новосанжарівці передали колективне звернення народному депутату з проханням відновити справедливість та допомогти їм зберегти школу. Артем Вітко, в свою чергу, запевнив, що розбереться з їхньою проблемою. А щоб надати їй більшого розголосу, запросив громаду до спільного брифінгу. 

Артем Вітко, народний депутат України 

- Більше тисячі дітей можуть залишитися без школи. Саме тому люди нещодавно вийшли на вулиці, вимагаючи зупинити свавілля влади. В Україні не повинно бути дітей перших та других сортів. Всі діти мають рівні можливості та умови. Я не допущу такого бардака та свавілля чиновників.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію