Як проголосувати не за місцем реєстрації?

В Україні вже формують списки виборців. У зв'язку з навчанням, роботою та іншими життєвими обставинами люди часто не можуть з'явитися на виборчу дільницю. Як не втратити можливість віддати свій голос за кандидата, дізнавалася Марина Покшіна.

Внести своє прізвище до списку виборців хоче Анна Ружін. Дівчина багато років живе у Полтаві. Спочатку вчилася, тепер працює. Прописка в неї інша. Тому вона шукає можливість проголосувати на президентських виборах.

Анна Ружін, мешкає не за пропискою

- Уже майже 20 років я проживаю у місті Полтава. Минулі президентські вибори мені не вдалося дібратися виборчої дільниці. Так, як я проживаю за однією адресою, а прописана за іншою. Тому цього разу я вирішила звернутися до Шевченківської у місті Полтаві ради, щоб змінити місце тимчасового голосування.

Тут дівчина зайшла в кабінет ведення Державного реєстру виборців. Спеціаліст пояснив, які потрібні документи та яка саме процедура на неї чекає. 

Юрій Вовченко, зав. відділом ведення Державного реєстру виборців Шевченківської районної у м. Полтаві ради

- Після того, як людина звернулася. На оформлення посвідчення про тимчасову зміну місця голосування у спеціаліста йде від 5 до 7 хвилин у середньому при нормальній безперебійній роботі системи. Людина відразу отримує довідку-посвідчення.

Ті, хто не може проголосувати за місцем реєстрації, повинні пройти такі етапи. Знайти Державний реєстр виборців. 2. Принести туди паспорт та підтверджуючий документ, який доводить факт перебування в тому районі (довідка з місця роботи, договір оренди житла, свідоцтво про право власності на житло та навіть підписану декларацію з лікарем). 3. Заповнити бланк та вказати, на якій дільниці буде зручно голосувати. Вас внесуть у списки та видадуть відповідну довідку. Її і отримала Анна Ружін. 

- Я звернулася до фахівця Державного реєстру виборців, надала йому паспорт, довідку з місця роботи, і за декілька хвилин я отримала посвідчення, що можу голосувати під час цих президентських виборів. Це, буквально, зайняло хвилин 5-10 часу.

Ще простіша процедура буде для внутрішньо-переміщених осіб.

Юрій Вовченко, зав. відділом ведення Державного реєстру виборців Шевченківської районної у м. Полтаві ради

- Їм достатньо до нас звернутися, пред'явивши паспорт з відповідною реєстрацією. Ніяких довідок, додаткових копій документів ми не робимо. Видаємо їм довідку про тимчасову зміну місця голосування за місцем їх проживання, тобто, якщо вони проживають у Шевченківському районі, то вони звертаються до нас.

Звернутися до Держреєстру виборці зможуть до 25 березня. За 5 днів до виборів їх приймати вже не будуть. На вашу вказану адресу прийде спеціальне запрошення. У ньому будуть зазначені час і місце проведення голосування. У разі другого туру президентських виборів, процедуру потрібно буде повторити. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію