Два місяці – сходами пішки

Мешканці багатоквартирного будинку за адресою Станіславського, 4-А звернулись до телеканалу «Центральний» із скаргою щодо ліфту, який не працює із січня й понині. Хто може допомогти людям, і коли ситуацію пообіцяли виправити, з'ясовувала Лариса Шило.

Це - будинок за адресою вулиця Станіславського, 4-А. У грудні ліфт працював періодично. У січні ремонтники його зупинили. Мешканка другого під’їзду Валентина говорить: на верхніх поверхах живуть літні люди із хворобами суглобів та серцевою недостатністю. Деякі сусіди воліють зайвий раз не спускатись, лишають біля дверей пакунки із сміттям, що неприємно пахнуть. Самі ж Лугові щодня тягають важкий дитячий візок по сходам.

Валентина Лугова, мешканка будинку

- Ми маємо дитинку, якій чотири місяці. Із них два місяці дитина перебуває на 8-му поверсі. Ми тільки спускаємся, як йти в поліклініку, і в таких екстрених випадках, тому що з восьмого поверху тягти коляску – це надзвичайно важко. І назад її піднімати, ще й маючи хребтові грижі.

Диспетчер ремонтної служби запевняв, ліфт запустять 25 січня, несправний пускач. Але з першого лютого повідомили: необхідний капітальний ремонт. У ЖЕО №2, що обслуговує дім, заявили - вони до ремонту відношення не мають. А у службі швидкого реагування 15-80 озвучили нову дату роботи ліфту - 25 березня. Жінка переживає, що й цієї дати нічого не зміниться. 

Ми запитали у юриста, хто відповідає за несправний ліфт та як мають діяти мешканці.

Маргарита Семено, юристка

- Відповідальність за справний стан та безпечну експлуатацію ліфтів саме несуть власники будинку. У випадку, якщо станеться так, що ліфт не працює, то мешканці будинку повинні звернутися з колективною заявою, яка підписана усіма мешканцями, до балансоутримувача будинку з проханням здійснити обстеження цього ліфту. 

Потім балансоутримувач будинку, у нашому випадку – житлово-експлуатаційна організація №2, має зв’язатись з ремонтною службою, аби з'ясувати складність необхідного ремонту. Капітальний ремонт здійснюють за кошти міського бюджету, поточний - за кошти квартплати. 

Маргарита Семено, юристка

- У випадку, якщо буде з’ясовано, що потрібно робити капітальний ремонт, то мешканцям будинку потрібно звертатись до органів місцевого самоврядування з проханням включити даний ліфт до програми по ремонту ліфтів.

Що ж до перспектив ліфту на Станіславського 4-А телефонуємо заступнику міського голови з питань житлово-комунального господарства  Олексію Чепурку. 

Олексій Чепурко, заступник міського голови з питань ЖКГ

- Ви повинні зрозуміти, що, в залежності від складності поломки цього ліфту, залежить, і скільки треба чекати його ремонту. Я зараз адресу записав, виясню, наскільки там складна ситуація, що там з цим ліфтом. Я знаю, що іноді коли капітальний ремонт відбувається ліфта, то це може бути і два, і три місяці.

Як повідомила нам мешканка будинку Валентина Лугова, вона потрапила на особистий прийом до Олексія Чепурка. Чиновник пообіцяв - ліфт працюватиме після двадцятого березня. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію