Більше ніяких фальсифікатів

Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України відкрив сервісний центр. Тепер фармацевтичні компанії будуть реєструвати ліки прозоро та за новою системою. Якою вона буде – знає наш власний кореспондент з Києва Ольга Соломаха.

Ольга Соломаха, кореспондент

- Зареєструвати ліки в Україні та провести клінічні дослідження. Тепер такі послуги фармвиробники будуть отримувати у сервісному центрі МОЗ.

Це перший в Україні сервісний центр Міністерства охорони здоров’я. Декілька днів тому його офіційно відкрили у Києві. Сьогодні представники МОЗ звітують про його роботу перед журналістами.

Тетяна Думенко, директор Державного Експертного Центру МОЗ України

- Метою роботи Державного Експертного Центру є забезпечення наших громадян ефективними, безпечними та якісними ліками. Що це означає по суті? Всі ми з вами, як користувачі лікарських засобів, придбавши лікарський засіб в аптеці, читаємо інструкцію. Власне державний експертний центр є гарантом того, що кожен рядок цієї інструкції підтверджений результатами клінічних досліджень, проведеними лабораторними дослідженнями. В цьому полягає наша робота.

Тетяна Думенко зазначила: окрім цього, метою відкриття центру є і скорочення процедури реєстрації ліків фармацевтичними компаніями. Через Сервісний Центр надаються такі послуги: прийом документів на реєстрацію, перереєстрацію лікарських засобів, проведення клінічних досліджень, ліцензування приватної лікарської практики, видача реєстраційних і ліцензійних документів. Про ефективність центру розповів і заступник Міністра охорони здоров’я.

Роман Ілик, заступник Міністра охорони здоров'я

- Власне відкриття сервісного центру МОЗ – це ще один крок до того, щоб була взаємодія з виробниками ліків. Максимально прозорою, відкритою та продуктивною.

Виробники ліків тепер отримуватимуть усі послуги за єдиною процедурою у оператора сервісного центру. Представники МОЗ говорять: це покликано усунути черги та пришвидшити процедуру проведення експертизи ліків. Після брифінгу Тетяна Думенко провела екскурсію кабінетами центру. Скористуватися його послугами вже багато охочих. Наприклад, Катерина Гладких, представник фармкомпанії, сьогодні тут реєструє ряд ліків. Говорить: звикає до нововведень.

Катерина Гладких, представник фармацевтичної компанії

- Поки ми у такому перехідному режимі. Поки ми звикаємо. Сервісний центр звикає до нас. Але все буде добре.

Є й такі, хто радий змінам та задоволений роботою сервісного центру.

Вікторія Ващенко, представник фармацевтичної компанії

- Мені дуже, насправді, подобається тут. Все прозоро, все зрозуміло. Я думаю, для нас це на краще. Швидше будуть оброблятися матеріали, які ми подаємо. Скоріше будуть працювати секретарі, що займаються своєю безпосередньою роботою. Тому, я думаю, скоріше буде проходити ця процедура та швидше пацієнти будуть отримувати якісні та безпечні ліки. Що для нас важливо. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію