«Борітеся – поборете»

У Полтаві відзначили 205-у річницю від Дня народження видатного українського поета Тараса Шевченка. Традиційно до пам’ятника Кобзареві поклали квіти. Вшанувати митця прийшли сотні полтавців. Серед них – керівництво міста та області, а також народні депутати України.

- За вас правда, за вас слава і воля святая.

Саме з рядків Кобзаря розпочались урочистості з нагоди 205-ї річниці від Дня народження видатного українського поета Тараса Шевченка. Сотні полтавці прийшли до пам’ятника, аби вшанувати письменника.

- «Це ж історія, ми знаємо, що він геній, написав багато віршів, які ще до сих пір вивчаються і діти і дорослі, хто не знає Шевченка, тому великий мінус».

Разом з мешканцями міста в урочистостях взяли участь представники духовенства обласне та міське керівництво. А також два народні депутати України Артем Вітко та Юрій Бублик. Вони поклали квіти до підніжжя пам’ятника Кобзарю.

На творах Тараса Шевченка виростають всі свідомі українці, вважає народний депутат Юрій Бублик. На його думку кожен житель нашої країни має знати один із найвідоміших віршів кобзаря - «Заповіт». 

Юрій Бублик, народний депутат України

…Як понесе з України 

У синєє море 

Кров ворожу... отойді я 

І лани, і гори - 

Все покину і полину 

До самого Бога 

Молитися... а до того 

Я не знаю Бога. 

Поховайте та вставайте, 

Кайдани порвіте 

І вражою злою кров'ю 

Волю окропіте….

Пророчі слова для кожного українця.

Такої ж думки народний обранець Артем Вітко. Він зазначив, що вклад Тараса Шевченка в національну історію та культуру складно оцінити.

Артем Вітко, народний депутат України

- Це є наша душа українська. Цей Кобзар ми пронесли через роки. Я пишаюсь тим, що я українець. Пишаюсь нашою історією. Пишаюсь нашою рідною Полтавщиною. Борітеся, поборете. Вам Бог помагає.

- «Наша дума, наша пісня не вмре не загине. От де люди наша Слава!». 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію