Унікальний експонат – у подарунок

В Полтавському літературно-меморіальному музеї Котляревського презентували виставку книжкового екслібрису (особливого авторського знаку) українського художника Бориса Романова, присвячену 205-тій річниці від Дня народження Тараса Шевченка.

Борис Романов – художник родом з Сєвєродонецька. Його графічні роботи визнані за межами України. Зберігаються у музеї Тараса Шевченка в Китаї, Міжнародному центрі екслібрису в Бельгії, музеї графічного мистецтва в Італії, численних вітчизняних музеях. Графік відомий своїми екслібрисами – мініатюрними графічними зображеннями, які у давнину використовували як книжковий знак, де була зазначена інформація про автора твору.

Валентина Скриль, ст. науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею І.П.Котляревського

- Екслібрис спершу мав чисто утилітарне призначення, тобто, власники книг ставили якісь штампи, а спершу й взагалі малювали якийсь знак на своїх книгах, бо книга була великою цінністю. Це робили, аби запобігти втраті цієї книги.

Нині ж екслібрис має не практичне, а декоративне значення як окремий витвір мистецтва.

Олексій Петренко, видавець, колекціонер

- Екслібрис – це знак дуже древній, ще від єгипетських фараонів, до кожного сувою (рукопису) з папірусу були прикріплені глиняні дощечки, де було вказано, хто є власником цього папірусу.

Художник через хворобу на відкриття своєї «Шевченкіани» не прийшов. Пообіцяв все-одно відвідати Полтаву – виставка працюватиме до 6-го квітня. А також подарував свою графічну роботу музею – екслібрис із  зображенням Івана Котляревського. До слова, в цьому листопаді виповниться 250 років від Дня народження літератора. Тож на виставці ще й обговорили перспективу зведення у Полтаві пам’ятника літературному символу міста – Наталці Полтавці.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію