У Нових Санжарах закривають єдину школу

У Нових Санжарах закривають єдину школу. 900 дітей може залишитись без освіти. Все через несправну систему пожежної безпеки.

Ось такі нестандартні батьківські збори прямо на порозі Новосанжарської школи провели вчора ввечері. Основне прохання батьків та адміністрації навчального закладу - «Не закривайте нашу школу!». 

Тетяна Ніколаєнко, мешканка Нових Санжар

- Я приїхала вночі і дізналася, що закривається наша школа. Цілу ніч не спала, переймалася, тому що дитина поруч і школа прекрасна. Тисячу дітей тут навчається. І дуже талановиті вчителі, дуже талановиті діти. Вони займають перші місця. І самі подивіться комплекс який. Як його можна закрити ?

Вікторія Луговська, навчається у Новосанжарській школі 

- Дуже сумно, тому що буде важко вчитися. Потім коли підеш 1 вересня в школу, ти нічого не будеш знати.

Директор опорного закладу Микола Решетило пояснив: у квітні 2018 року пройшла позачергова перевірка пожежної безпеки. У школі виявили 11 порушень. Вісім з них ліквідували одразу. На решту потрібна чималенька сума. 

Микола Решетило, директор Новосанжарської загально освітньої школи І-ІІІ ступенів

- Вимоги до сигналізації дуже високі. Це дуже складне обладнання. І тому, потрібно, не багато, не мало - 1 мільйон 100 тисяч. Для того, щоб блисковкозахист зробити потрібно близько 350 тисяч. І для того, щоб обробити дерев'яні конструкції - 130 тисяч. От і порахуйте. 

Коштів у районній раді та новоствореній ОТГ не знайшлося. У школи величезні борги, які тягнуться ще з 2012 року. Зараз триває передача навчального закладу на баланс Новосанжарської ОТГ. Хто ж сплачуватиме борги,чиновники так і не вирішили. 

Інна Коба, голова Новосанжарської ОТГ 

- Є власник - районна рада. Підпорядкована школа районній адміністрації . І вони при передачі повинні погасити всі свої борги, позакривати всі свої хвости. А потім передати школу без боргів в Новосанжарську ОТГ. 

На збори,залишивши свою роботу у комітетах Верховної Ради, приїхав народний депутат України Артем Вітко. 

Артем Вітко, народний депутат України 

- Зараз в мене зустріч з головою облради Олександром Біленьким щодо цього питання. І тому , товариство , якщо ми сьогодні це питання не вирішемо тоді , на наступний вівторок активна група людей має бути в Києві , щоб з трибуни ми заявили, я зі свого боку обіцяю застосувати всі важелі які є у народного депутата, ми застосуємо щодо цієї школи. Нашої рідної Новосанжарської школи.Товариство, чужих дітей не буває. Тільки разом ми сила. Якщо ми всі разом, то ми доб'ємося і щоб школи включили , і щоб не було цього безладу, коли викидують дітей на вулиці, на призволяще, коли там сидять, я вибачаюся, рожи пороз'їдали. То баранів пасе, то там ще хтось коз заносе, то газ подонки виключають у дітей простих.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію