Проблеми та перспективи

Про це говорили на діалоговій платформі «Нові етапи реформи місцевого самоврядування та територіальної реформи». Не оминули увагою і перспективи Полтавщини після адмінтерреформи. Невдовзі замість 25 районів буде лише 4. Центри розмістяться у Полтаві, Кременчуці, Миргороді та Лубнах. Відповідний законопроект «Про створення, ліквідацію та зміну меж районів Полтавської області» зареєстрований ще восени минулого року. 

У залі – студенти, представники ОТГ, районних державних адміністрацій, експерти з реформи децентралізації, науковці. На меті – обговорення особливостей децентралізації в спектрі майбутнього адміністративного територіального устрою. 

Олександр Лемешко, директор Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Я.Мудрого 

- Залучені фахівці, залучені експерти. Ініціатором виступив Центр розвитку місцевого самоврядування. Ми, відповідно, підтримали цю ініціативу. Я гадаю, що буде цікаво, адже зараз практично вектор розвитку - держава, і вона пов'язана з розвитком територіальних громад.

Наразі ж триває процес децентралізації. Стартував він ще наприкінці минулого року.

Олександр Ісип, радник Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування 

- Він був досить успішний. В Україні сформовано більше 870 громад. Всі вони функціонують та показують динаміку розвитку, зростання бюджетів, правильне розпорядження ресурсами, розвиток людського потенціалу. Ми можемо сказати, що основну функцію, яка була покладена на початок реформи, виконано. 

У контексті децентралізації створили 46 ОТГ. У кожної – власні здобутки та плани на майбутнє. 

Ігор Лідовий, голова Сергіївської територіальної громади

- За цей час здійснено більше 55 різноманітних проектів інфраструктурних. Найголовніше, що ми побачили, - це які проблеми нам треба вирішувати. І це демографічна проблема. Нашим стратегічним завданням, яке ми визначили в стратегії розвитку, - це боротьба з проблемами в демографії. Зокрем,а ми встановили таку програму «Допомога народжуваним сім'ям».

Керманичів кращих громад нагородили спеціальними відзнаками.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію