Бути чи не бути передвиборчій агітації в Україні?

У Києві відбулася прес-конференція, присвячена особливостям проведення агітаційної роботи під час передвиборчої кампанії.

А саме: судовим колізіям навколо постанови ЦВК щодо правил агітації на виборах. В останній зазначалося, що юридичні особи можуть витрачати кошти з виборчого фонду кандидата на оплату роботи агітаторів у вигляді компенсації за послуги зв'язку, проїзд, харчування, проживання. При цьому до моменту прийняття цієї постанови це вважалося прямим і непрямим підкупом виборців. На прес-конференції політологи пояснили, що за цією постановою стоїть. З політичної та правової точки зору експерти наголосили на тому, що проведення агіткампаній вкрай важливе для самих кандидатів та безпосередньо для виборців. 

Ігор Рейтерович, політолог

- Багато громадян говорять про те, що їм не вистачає спілкування з представниками тих чи інших кандидатів. Вони хочуть дізнатися більше. Ми ж розуміємо, що програми на сайті ЦВК або на сайтах кандидатів, вони, як правило, не є дуже інформативними. Складаються із загальних гасел, потребують уточнення. Якісно підготовлений агітатор може навіть, якщо людина планує голосувати за іншого, він може переагітувати і сказати: «Голосуй саме за цього» і привести приклади, чому треба саме так голосувати. Знову ж таки – це класичний західний досвід.

Політологи розповіли і про економічну складову прозорої агіткампанії. На прикладі одного агітатора, який отримує 100 гривень добових, підрахували: один штаб складом з декілька тисяч агітаторів може поповнити державну казну на значну суму грошей, виплачуючи податки. 

Наталія Линник, заступник генерального директора Комітету виборців України

- Ми наполягаємо на тому, щоб були прозорими політичні витрати з фондів кандидатів, які формуються під час виборчої кампанії. А саме: витрати на агітацію. Давайте поговоримо мовою цифр. Кожен агітатор в середньому потребує в день на покриття витрат близько ста гривень. Необхідно виводити з тіні та виплачувати добові кошти агітаторам офіційно.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію