На Полтавщині працюють 25 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства

До цього часу не працюють такі бригади в Кременчуці, Глобинському, Козельщинському, Миргородському й Семенівському районах.

Про комплекс дій і заходів, спрямованих на попередження проявів насильства, розповіла заступниця начальника Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА Наталія Шкоденко. За її словами, із жовтня минулого року в усіх районах, містах, ОТГ Полтавщини визначили уповноважених осіб, які несуть персональну відповідальність за організацію роботи у сфері протидії домашньому насильству.

"Із січня цього року з 31 запланованої запрацювали 25 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства й насильства за ознакою статі, – розповіла Наталія Шкоденко. – Досі не працюють такі бригади у Кременчуці, Глобинському, Козельщинському, Миргородському й Семенівському районах. До складу мобільних бригад входять 109 спеціалістів із різних структур, які працюють задля попередження домашнього насильства. Упродовж двох місяців цього року до органів виконавчої влади й місцевого самоврядування надійшло 41 повідомлення щодо домашнього насильства у 40 сім’ях".

Мобільні бригади міських і районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Полтави, Миргорода, Великобагачанського, Котелевського, Лохвицького, Полтавського, Чутівського районів здійснили 16 виїздів. Родинам надали належну допомогу.

Наталія Шкоденко повідомила, що відбувається формування мережі притулків для осіб, які постраждали від домашнього насильства чи насильства за ознакою статі. Згідно з розрахунками відповідно до міжнародних стандартів, мають створити 140 сімейних місць для Полтавщини (одне сімейне місце на 7-10 тисяч населення). Нині в регіоні є 22 сімейних місця. Зокрема, у кризовому центрі БО "Світло надії", обласному соціальному центрі матері та дитини в Омельнику Кременчуцького району, центрі соціальної реабілітації для дітей та сімей "Надія"(Горішні Плавні). Центри прийматимуть сім’ї за направленням Полтавського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. 

Перебування в них сімей оплачуватимуть з обласного бюджету. У другому кварталі 2019 року створять ще 15 сімейних місць у шістьох притулках, розміщених у Кременчуцькому, Семенівському районах, Глобинській, Недогарківській, Шишацькій ОТГ й у Миргороді.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію