На Полтавщині викрили "конвертаційний центр" з обігом понад 300 млн грн

У Кременчуці підприємцям надавали послуги з незаконного конвертування безготівкових грошових коштів у готівку.

У рамках досудового розслідування кримінального провадження за ч.5 ст.27,  ч.3 ст.212 (пособництво в умисному ухиленні від сплати податків) КК України встановлено, що мешканці Кременчука організували "конвертаційний центр".

Зловмисники протягом 2018-2019 років створили на території Кіровоградської області понад 50 підконтрольних підприємств, які надавали послуги з незаконного переведення безготівкових грошових коштів у готівку, документального прикриття безтоварних операцій та незаконного формування податкового кредиту підприємствам реального сектору економіки.

Незаконно проконвертовані готівкові кошти, за винятком 10-12%, які слугували "винагородою" учасникам "конвертацінйого центру", передавали посадовим особам підприємств реального сектору економіки – замовникам таких послуг. Загальний обсяг проконвертованих коштів склав понад 300 млн гривень, повідомляє прес-служба прокуратури Полтавської області.

Працівники прокуратури Полтавської області разом з податковою міліцією ГУ ДФС в області провели 19 санкціонованих обшуків за адресами фактичного знаходження "тіньових" офісів, офісних приміщень підприємств-вигодонабувачів, адресами мешкання учасників "конвертаційного центру" та автомобільного транспорту, що використовувався у злочинній діяльності.

За результатами обшуків вилучили 13 печаток підприємств, близько 100 тис грн готівкових коштів, первинні фінансово-господарські документи, чорнові записи, комп’ютерна техніка і носії інформації.

У рамках кримінального провадження накладено арешт на ліміти в системі електронного адміністрування ПДВ підприємств, задіяних в схемі ухилення від сплати податків, на загальну суму 2,1 млн грн. Крім цього, накладено арешти на 25 розрахункових рахунків у 6 банківських установах.

Слідчі дії тривають, вживають заходи щодо притягнення всіх учасників "конвертаційного центру" до кримінальної відповідальності та забезпечення відшкодування завданих державі збитків.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію