Екзотичні витвори природи – аквареллю

Вікторія Джаніс, полтавська художниця, працює у  специфічній техніці, що має назву «ботанічний скетчинг». Простими словами, створює мініатюрні замальовки рослин та квітів у найдрібніших деталях.

Скетчі - це так звані «швидкі» малюнки, нариси, ескізи. Ботанічні, бо Вікторію надихає природа: листя, фрукти, навіть комахи. Останнім часом рідкісні й екзотичні - хвойна метасеквоя, реліктове дерево гінкго, вічнозелена гуава, спілий авокадо. 

Вікторія Джаніс, художниця

- Коли я малюю для себе, це більш вільності, спокою, бо я сама для себе обираю ритм, це абсолютна свобода. Але часто коли створюєш для себе, ти досить обмежено дивишся на роботу, а коли виконуєш це на замовлення, то приходиться виходити за певні межі,  робити те, що зазвичай би ніколи не зробив.

Архітекторка за фахом, Джаніс п’ять років працювала викладачкою живопису у Опішнянському колегіумі мистецтв. У вільний час їздила надихатись до столиці на тижні моди. Захоплена роботою українських дизайнером, створювала fashion ілюстрації. Проте нині віддана темі флористики.  

Вікторія Джаніс, художниця

- Саме ботанічна ілюстрація, чому я прийшла до неї, бо самі рослини – вони мають значно довшу історію, вони не так швидкоплинні як мода. Мені імпонує така постійність і довготривалість.

Вікторія дає індивідуальні уроки, проводить художні майстер-класи. А також продає ілюстрації на фотостоках, малює на замовлення, наприклад, для салонів квітів. Каже, фріланс, або «вільний політ» для творчої людини - те, що треба.

Вікторія Джаніс, художниця

- Тут дуже багато невизначеності, непередбачуваності, багато всього незапланованого, не знаєш, з ким познайомишся, чи які ідеї виникнуть, але до цього призвичаюєшся.

Цікаво, що Вікторія займається й дослідницькою діяльністю. Вивчає особливості дерева чи квітки, яку зображує, ретельно робить написи каліграфічним почерком на ілюстраціях, відвідує музеї, заповідники, подорожує - у пошуках нових експонатів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію