Субсидії готівкою: як і де отримати їх полтавцям

У березні 203 тисячі родин із Полтавщини отримають комунальні субсидії "живими" грошима – 67% через пенсійний фонд і 33% – через "Ощадбанк". Загальна сума, спрямована на виплату субсидій готівкою у поточному місяці, становитиме 333 млн грн. 

Виплачувати кошти почали з 4 березня. Про це під час апаратної наради повідомила директорка Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Людмила Корнієнко.

"Середній розмір субсидії  в області –  1 тис. 700 грн. По-новому, готівкою отримуватимуть субсидії ті, кому вона була призначена у 2018 році. У березні вони одержать кошти для оплати лютневих платіжок, у квітні - за березень, у травні - за квітень", – розповіла Людмила Корнієнко.

За її словами, субсидії "живими грошима" можна отримати  в "Ощадбанку" через систему "Швидка копійка" або відкривши рахунок. Пенсіонери, які отримують пенсію через цей же банк, зможуть отримати там і субсидію. Якщо пенсійні виплати здійснюються через інші банки, то субсидію можна буде отримати за пенсійною карткою цього банку. Якщо пенсіонери отримують пенсію через пошту, то там же вони отримають і житлову субсидію, її нарахують разом із пенсією.

Як розповів заступник начальника обласного управління "Ощадбанку" з роздрібного бізнесу Олег Харитонов, щоб відкрити рахунок  в "Ощадбанку", субсидіант, який не є пенсіонером,  повен звернутися до найближчого відділення банку.  При собі мати  паспорт та ідентифікаційний код. Аби уникнути черг, представник банку радить почати робити це вже відсьогодні. І додає, що картки виготовляють безплатно.

"З 12 березня ті, кому субсидії призначили до 31 грудня минулого року, почнуть отримувати їх у грошовій формі. Субсидіанти, які не є пенсіонерами, гроші отримуватимуть щомісячно з 12 числа. Для зручності рекомендую пройти реєстрацію на нашому сайті або зателефонувавши до контакт-центру за номером 0800-210-800", – розповів Олег Харитонов.

Нова система розрахунків діятиме паралельно із тією, що Уряд запровадив в січні 2019 року. Вона передбачає безготівкові розрахунки через "Ощадбанк" та виплату зекономлених грошей по завершенні опалювального сезону. В області субсидію отримують 230 тисяч сімей. Це 40% від всіх сімей регіону. 57 тисячам сім’ям призначили адресні субсидії, а саме через комісії, що працюють при міськвиконкомах та райдержадміністраціях.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію