У футболі затвердили нові правила

Зміни стосуються гри рукою, проведення замін та штрафних ударів.

Міжнародна федерація футбольних асоціацій (ФІФА) на зборах IFAB (Міжнародна рада футбольних асоціацій) схвалили введення нових правил у футболі. 

Пропозицію зробив президент ФІФА Джанні Інфантіно, яку підтримала більшість членів зборів. Так, нові правила вступлять у силу з червня 2019 року. Згідно них, ненавмисна гра рукою тепер буде каратися, якщо гравець забив гол або створив гольовий момент за допомогою випадкового потрапляння м'яча в руку.

Також зміни торкнулися і замін гравців протягом матчу. Тепер футболіст, якого змінюють, повинен залишати поле в тому місці, де найближче до нього розташовується бічна лінія поля. Гравцям більше не потрібно йти через все поле.

По-новому тепер зможуть розігрувати м'яч воротарі команд. Скасовано правило, згідно з яким м'яч повинен залишати карний майданчик при розіграші удару від воріт, перш ніж його торкнеться захисник.

Також, схвалені зміни правил, що стосуються активної участі атакуючої команди в побудові стінки - коли гравці суперника заважають команді, які захищається. Футболістам атакуючої команди більше не можна вставати в стінку при пробитті штрафних. Вони повинні перебувати як мінімум в метрі від неї і не заважати захисникам.

Крім нових правил також отримали згоду на використання електронного та комунікаційного обладнання, компактних мобільних девайсів в технічній зоні, але виключно для тренерських і тактичних завдань або для забезпечення безпеки гравців.

Ще одним нововведенням стало використання четвертої заміни в тих випадках, коли матч переходить в додаткові 15-хвилинні тайми. Рішення прийнято на основі експерименту, який проводився в різних турнірах протягом останніх двох років.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію