У Полтаві відкрили центр відновлення для дітей з інвалідністю «Кортекс»

Ініціатори – благодійники Всеукраїнського фонду допомоги і розвитку «Help Group». Про послуги та цілі створення закладу – далі у сюжеті.

У центрі відновлення є масажна кімната, зала, обладнана для занять лікувальною фізкультурою, сенсорна кімната для занять із психологом та дефектологом. Тут чекають дітлахів, що хворіють на ДЦП, аутизм, синдром Дауна та інші недуги. Відкрили «Кортекс» за кошти меценатів, проте їх поки що вистачить лише на оплату комунальних послуг та зарплатню адміністратора.

Давид Джалагонія, директор Всеукраїнського благодійного фонду допомоги і розвитку «Help Group»

- Певне навантаження фінансове нині буде покладене і на батьків. Але надалі хочемо залучити меценатів, аби центр працював на безкоштовній основі.

Психолог Катерина Мироненко розповідає, у «Кортексі» практикуватимуть метод сенсорної інтеграції, що допоможе дитині розвинути органи чуття, вестибулярний апарат та м’язову систему, врегулювати емоційний стан та подолати складнощі у поведінці.

Катерина Мироненко, психолог

- Найголовніше, цей метод виглядає ніби як гра для дитини. Тобто він не викликає у неї негативних почуттів, як, наприклад, сидіння за столом і виконання якихось важких завдань, він виглядає як гойдання, катання і просто гра. 

Реабілітолог Дмитро Гординський говорить - для малюків  із дитячим церебральним  паралічем важливі щоденні масажі й вправи. Від цього залежить їхнє часткове чи навіть повне одужання.  Та батькам часто не вистачає грамотності і банально - інформації, як працювати з особливою дитиною.

Дмитро Гординський, фахівець із фізичної реабілітації

- Дехто й не прагне нічого навчитись. Це важка праця, яку виконують батьки. Ми більш показуємо, спрямовуємо. Основну роботу виконують мама й тато. Це постійні щоденні заняття.

Сніжана Запсєльська - мама Богдана, що страждає на аутизм. Говорить - раніше шукали фахівців самотужки, ходили на індивідуальні заняття. Оскільки не вистачає центру, де фахівці працюватимуть комплексно, у команді.

Сніжана Запсєльська, мати дитини з інвалідністю

- Не лише я, всьому місту потрібен такий заклад. Дітей дуже багато, фахівців мало. Не вистачає місця, де ми могли б зібратись і отримати кваліфіковану допомогу.

У день відкриття керівники запросили батьків і дітей на розважальну програму. Охочі отримали консультації щодо майбутніх занять у центрі. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію