На Полтавщині неправильно нараховували плату за опалення

На Полтавщині неправильно нараховували плату за опалення

Люди поскаржилися у Держпродспоживслужбу. 

Дві позапланові перевірки провели інспектори Держпродспоживслужби Полтавщини на підприємстві, що нараховує плату за послуги з централізованого опалення у Диканьці Полтавської області. Перевіряли на підставі обґрунтованих звернень громадян.

Перевірка виявила, що при розрахунках з мешканцями багатоповерхових будинків підприємство застосовувало тариф за Гкал відпущеного тепла. Тоді як ні квартири, ні будинки не були обладнані засобами обліку теплової енергії Це є порушенням норм чинного законодавства.

Натомість у разі відсутності у квартирі та на вводах у багатоквартирний будинок лічильників теплової енергії, плату за надані послуги мають брати згідно тарифу за 1 квадратний метр опалюваної площі квартири.

За результатами перевірки, підприємству направили припис і змусили провести перерахунки споживачам на суму 49,6 тисяч гривень. У відповідь підприємство оскаржило припис у Полтавському окружному адміністративному суді.

Суд, враховуючи матеріали перевірки Головного управління Держпродспоживслужби Полтавщини, відмовив підприємству в задоволенні позовних вимог. Харківський апеляційний суд також залишив рішення Полтавського окружного адміністративного суду без змін.

Як повідомили у Держпродспоживслужбі в Полтавській області, в лютому це підприємство зменшило заборгованість споживачам за спожиті послуги.

Стрічка новин