Митець із світовим ім'ям родом з Нових Санжар – знову у Полтаві

В Полтавському художньому музеї імені Ярошенка презентували виставку українського поета, драматурга, живописця Олега Мінгальова «Таїна Граалю».

Олег Мінгальов – український митець, представник авангардизму. Поет, режисер, театрал, графік, художник. Родом із Нових Санжар, вчився у Москві, живе в Киві. Виставляється в Лондоні, Парижі, Нью-Йорку. Нині працює у стилі наративізм. Роботи багатопланові та глибоко символічні. 

Ольга Курчакова, директорка Полтавського художнього музею ім.М.Ярошенка

- Він звертається в своїй творчості і до історичних тем, і до тем духовності, і до тем витоків нашої прадавньої слов’янщини. Використовує такі сюжети, широко відомі в мистецтві, наприклад, «три грації». Але він прочитує ці сюжети абсолютно по-новому, по-іншому, як яскравий представник мистецтва.

На виставці – полотна, написані ще в дев'яностих. Але є й «свіжі» роботи, створені цьогоріч. Їх об'єднує назва «Таїна Граалю». Художник каже – цей образ асоціює з рогом достатку. У древності вино, випите з цієї міфічної посудини, дозволяло людині побачити духовний світ. Світ, який Мінгальов й прагне зображувати пензлем.

Олег Мінгальов, митець

- На духовному рівні ти почнеш осягати такі речі, які, звичайно, ми не бачимо. Тобто, кубок Граалю, або чаша – вона поєднує магічний і реальний світи.

У фіналі виставки художник презентував свою літературну працю «Маніфест наративізму».

Стрічка новин