Відповідальне лідерство

Цю тему обговорили в Полтавському інституті післядипломної педагогічної освіти імені Остроградського. В рамках освітнього івенту вчителі та викладачі з усієї області мали змогу ознайомитись з різними програмами з формування лідерства.

Заступник директора Решетилівської школи Лариса Деркач приїхала на освітній івент з лідерства. В їхньому закладі вже впроваджується одна програма з формування лідерства для молодших школярів. Проте, хоче дізнатись про нові напрацювання. 

Лариса Деркач, заступник директора Решетилівської ЗОШ

- Програма «Лідер в мені» адаптована для початкової ланки, для початкової школи. Проте, є програми, які формують лідерські якості у вчителя, адміністрації, керівників закладу. І тому ми тут, щоб подивитись, відвідати ці майстер-класи чи воркшопи.

Більше 100 вчителів та викладачів з усього регіону взяли участь в освітньому івенті. Спочатку їм презентували 6 успішних лідерських програм, які впроваджуються в Україні та світі. Тут і «Школа лідерства», екологічне лідерство, навчальне, емоційне лідерство та інше. Після презентації освітяни обрали одну програму, і разом зі спікером детально її вивчали.  

Тетяна Водолазська, викладач кафедри менеджменту ПОІППО ім.М.Остроградського 

- Ми сподіваємось, що ці програми знайдуть своє місце в школах, технікумах, коледжах Полтавської області. І будуть успішно реалізовуватись, як це відбувається в усьому світі.

Спеціальним гостем івенту став ректор університету економіки та менеджменту Олексій Нестуля. Він не на словах знає, що таке лідерство і наскільки воно важливе в сучасних умовах. 

Олексій Нестуля, ректор Полтавського університету економіки та менеджменту

- Мені імпонує те, що ця подія викликала такий жвавий інтерес серед викладачів. Зараз школа України стоїть перед проблемою переходу на нову управлінську парадигму, на нову парадигму освітнього процесу, в основі якого лежить лідерство.

Новими ідеями та цікавою інформацією Лариса Деркач поділиться з вчителями її навчального закладу. 

Лариса Деркач, заступник директора Решетилівської ЗОШ

- Буквально вже в понеділок ми про це розкажемо. Напишемо на своїх сторінках, щоб поширити те, що ми тут почули. І з колегами обов’язково обговоримо. Я думаю, що ця тема має зараз цікавити вчителя точно, який працює в новій українській школі.

Стрічка новин