«Гра мільйонів»

В Полтавському Краєзнавчому музеї імені Кричевського відкрили першу персональну виставку фотокореспондента Олега Дубини. До неї увійшло сорок світлин, на яких відображені найемоційніші миті знаменних футбольних матчів і подій минулого року.

Талін, Київ, Полтава. Відчай від невдалого пенальті, захват від блискучої позиційної атаки, радість, азарт, гнів. Усі ці невловимі емоційні миті Олег Дубина фіксував впродовж року. На фотографіях - сорок третій розіграш суперкубку УЄФА в Естонії, фінал Ліги чемпіонів між іспанським «Реал Мадридом» та англійським «Ліверпулем» у Києві, чемпіонат України та груповий турнір Ліги Європи за участю полтавської футбольної команди «Ворскла». 

Олег Дубина, фотокореспондент

- Зникають клуби, зникають футболісти, а пам’ять залишається. І це потрібно зберігати, бо емоцію не можна передати просто словами, її треба бачити. А фотографія, вона надає змогу це зробити. 

Дубина – інженер за фахом, родом з Кобеляк. З дитинства марив фотографуванням. Самоук. У фотожурналістиці – з 2009-го. Відзняв майже чотири сотні футбольних ігор.

Переможець фотоконкурсу Національного Олімпійського комітету України 2013-2014-го. Кореспондент – не фанат постановочної фотографії. Каже: у реальності глядача неможливо «надурити» показовістю та декораціями, це життя – яке воно є. 

Олег Дубина, фотокореспондент

- Постановочна фотографія – це просто постановочна. А футбол або спорт, або життя саме просте, воно не може бути постановочним. Це своєрідна родзинка, яку неможливо відтворити. Тобто, якщо ти не зняв цей кадр, він вже ніколи не повториться. 

Виставка у Краєзнавчому музеї триватиме тиждень. Потім її планують перемістити до стін міського стадіону «Ворскла».

Стрічка новин