На Полтавщині чоловіка судитимуть за сепаратистські заклики в соцмережі

На Полтавщині чоловіка судитимуть за сепаратистські заклики в соцмережі

Кременчужанину загрожує від 3 до 5 років позбавлення волі.

В Автозаводському районному суді міста Кременчука отримали кримінальне провадження стосовно громадянина, якого обвинувачують у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

Це підпадає під дію частини 1 статті 110 Кримінального кодексу України. Чоловіку загрожує позбавлення волі від 3-х до 5-ти років.

Упродовж квітня–травня 2014 року кременчужанин на своїй сторінці в соціальній мережі "Вконтакте" під псевдонімом розміщував сепаратистські висловлювання. Вони мали форму прямого публічного заклику-лозунгу зі змістом про територіальні зміни. Зокрема, в кримінальному провадженні йдеться про таке:

  • про спонукання читачів за будь-якої незрозумілої ситуації, розпочинати дії, що призведуть до приєднання до території Росії;
  • заклик до читачів підтримувати об’єднання Луганської і Донецької республік в одну державу "Новороссия", що підкреслюється закликом-гаслом "Слава Новороссии!";
  • заклик до читачів підтримувати об’єднання Луганської і Донецької республік в одну державу "Новороссия", що підкреслюється закликом-гаслом "Да здраствует Новороссия!2.

За повідомленням pl.oblast.online з посиланням на Автозаводський районний суд, цю справу планують розглядати 12 березня.

Стрічка новин