На Полтавщині стартують перші весняні польові роботи

На Полтавщині стартують перші весняні польові роботи

Через потепління та майже повне танення снігу господарства Гадяцького району розпочинають перші весняні польові роботи.

Станом на 28 лютого, роботи з підживлення озимих зернових провели на площі 400 га або 2,9 % до прогнозу. Першими дану технологічну операцію провели в КСП "Зелений гай".

У розрізі культур підживленню підлягає: озимої пшениці — 12,1 тис. га; озимого жита — 14 га; озимого ячменю — 323 га. Крім того озимий ріпак -1051 га .

Як свідчать дані моніторингу, із посіяних 12465 га озимих зернових сходи отримано на 98%, з них 86% перебуває в доброму та задовільному стані, 14% площ — у слабкому та зрідженому.

Крім того, із посіяних 1051 га сходи озимого ріпаку отримані на 99% площ, з них 92% перебуває в доброму та задовільному стані, 8% площ — в слабкому та зрідженому.

"Першу дозу азоту взимку краще вносити, коли вранці ще морози дозволяють входити в поле важкій техніці. Добриво рослини добре засвоюють тоді, коли вони не тільки розчиняються, а й азот переходить в грунт. Для того, щоб це сталося після застосування добрива, потрібна достатня кількість опадів. Невеликі запаси води з осені та зими можуть швидко закінчитися. Тому варто вже вносити добрива з метою оптимального використання води в ґрунті в післязимовий період", - інформує Управління агропромислового та економічного розвитку.

Стрічка новин