На Полтавщині стартують перші весняні польові роботи

Через потепління та майже повне танення снігу господарства Гадяцького району розпочинають перші весняні польові роботи.

Станом на 28 лютого, роботи з підживлення озимих зернових провели на площі 400 га або 2,9 % до прогнозу. Першими дану технологічну операцію провели в КСП "Зелений гай".

У розрізі культур підживленню підлягає: озимої пшениці — 12,1 тис. га; озимого жита — 14 га; озимого ячменю — 323 га. Крім того озимий ріпак -1051 га .

Як свідчать дані моніторингу, із посіяних 12465 га озимих зернових сходи отримано на 98%, з них 86% перебуває в доброму та задовільному стані, 14% площ — у слабкому та зрідженому.

Крім того, із посіяних 1051 га сходи озимого ріпаку отримані на 99% площ, з них 92% перебуває в доброму та задовільному стані, 8% площ — в слабкому та зрідженому.

"Першу дозу азоту взимку краще вносити, коли вранці ще морози дозволяють входити в поле важкій техніці. Добриво рослини добре засвоюють тоді, коли вони не тільки розчиняються, а й азот переходить в грунт. Для того, щоб це сталося після застосування добрива, потрібна достатня кількість опадів. Невеликі запаси води з осені та зими можуть швидко закінчитися. Тому варто вже вносити добрива з метою оптимального використання води в ґрунті в післязимовий період", - інформує Управління агропромислового та економічного розвитку.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію