Прокуратура Полтавщини вимагає повернути в держвласність 20,5 га земель

Прокуратура Полтавщини вимагає повернути в держвласність 20,5 га земель

У 2012 році рішенням одна з сільських рад Пирятинського району сільськогосподарському товариству надала дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 20,5 га вартістю майже 2,5 млн грн для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

У подальшому рішенням сесії затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та укладено договір оренди землі. У 2017 році рішенням сесії сільської ради продовжено термін оренди земельної ділянки до 2024 року, повідомляє прес-служба прокуратура Полтавської області.

Втім, встановлено, що вказані рішення сільради прийняті всупереч вимог статей 124 та 134 Земельного кодексу України, тобто без проведення земельних торгів. Також з’ясовано, що укладення спірного договору було здійснено без дотримання наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження Порядку ведення агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки".

Крім цього, сума,  вказана в договорі оренди землі від розміру якої сплачується  орендна плата, є майже в 10 разів нижчою від реальної нормативно грошової оцінки земельної ділянки, що призводить до недоотримання значних коштів бюджетом органу місцевого самоврядування.

Прокуратура Полтавської області звернулася до суду з позовною заявою щодо визнання незаконними рішень сесії сільської ради, визнання недійсним договору оренди землі, додаткової угоди до нього  та повернення земельної ділянки  площею 20,5 га вартістю майже 2,5 млн грн територіальній громаді.

Стрічка новин