«Полтава космічна дітям» – квест для підростаючого покоління

Пройшов він у Полтавському музеї космонавтики та авіації. Присвятили захід Дню екскурсовода та приурочили до дати створення Державного космічного агентства України. Школярів навчали, розважали та грали з ними в ігри.

В експозиційній залі музею зібралися гості. Це – учні школи №12, вчителі, історики та краєзнавці. Починається гра-квест з ознайомлення дітей із історією Всесвітньої космонавтики. Почали з експонатів української історії.

- Будівництво подібного красеня на території Криму. А Крим – це ж Україна?

- Так.

- Ви мене потішили гідною відповіддю.

Серед учасників – школяр Максим Федоренко. Він говорить: захоплюється технікою, зокрема, літаками та ракетами. Тому із задоволенням вирішив узяти участь у заході. Учень поділився, що нового дізнався сьогодні.

Максим Федоренко, учасник квесту «Полтава космічна дітям»

- Що у нашій Полтаві була школа авіації. Мене дуже захопили експонати – маленькі копії літаків.

Після того, як екскурсія закінчилася, ведучі провели так званий «залік». Діти відповідали на питання, які стосувалися інформації, яку вони сьогодні дізналися. За кожну правильну відповідь школярі отримували по літері. Кандидат історичних наук Владлен Орлов поділився, що найбільше зацікавило підростаюче покоління під час гри.

Владлен Орлов, канд.істор.наук, наук.співробітник музею авіації та космонавтики

- Сам процес, комунікація, екскурсія, ця зала, де ми з вами зараз знаходимося, зала, яка присвячена аерокосмічній історії, повоєнному періоду, зокрема, цікавим експонатам, елементам одягу, зацікавила рукавиця, пошук її.

 По завершенню квесту діти зібрали всі літери та склали з них зашифроване слово – космос. Після цього школярі поділилися на дві команди та намалювали космічні об'єкти, якими вони їх уявляють. Вчитель школи №12 Валентина Тендітна переконана, що недаремно привела своїх учнів у музей. Вона говорить: і хлопці, і дівчата цікавляться космічними об'єктами і неопізнаними світами. Тому і комп'ютерні та телефонні ігри часто пов'язані з такою тематикою. 

Валентина Тендітна, вчитель школи №12

- Дуже цікава вікторина проведена. Ті, хто не знав, дізнався більше, хто знав, більше розширив свої знання, тому, я думаю, для всіх була чудова користь від цього заходу. І діти дуже задоволені залишилися даною екскурсією.

Після квесту всі присутні фотографувалися біля фотозони та у космонавтському кріслі. Окрім екскурсії, діти ознайомилися з космічною колекцією Йосипа Зіґмундовича Гаснюка. Діятиме вона в музеї авіації та космонавтики до 6 березня цього року. 

Стрічка новин