Чиновники Полтавської ОДА отримали майже 19 мільйонів гривень хабара

Про це стало відомо із ухвали Солом'янського районного суду міста Києва, яку опублікувала «Українська правда»

З оприлюдненої інформації стало відомо про масштабні корупційні апетити керівництва Полтавської ОДА. Відповідно до ухвали, губернатор Валерій Головко, його заступник Андрій Пісоцький, радник Олександр Літвінов та директор Департаменту будівництва Тимофій Голбан вимагали хабара від власника двох фірм: міжнародного будівельного консорціуму «Укрбуддор» та консорціуму «АЛВІ РОД». Чиновники мали посприяти йому у веденні бізнесу на території Полтавської області. Представник цих фірм познайомився з чиновниками у серпні 2017 року. Тоді вони вимагали з нього 200 тисяч доларів для початку співпраці. Після того, як за сприяння Олександа Літвінова гроші були переведені на рахунок підставної фірми, «АЛВІ РОД» та «Укрбуддор» почали масово перемагати в тендерах. 

Фірма «АЛВІ РОД» перемогла у тендері на утримання доріг загального користування у Полтавській області на майже 100 мільйонів гривень. 

Фірма ж «Укрбуддор» отримала перемогу в тендерах на обслуговування доріг місцевого значення (у 19 районах області з 25) загальною вартістю майже 2 мільйона 700 тисяч гривень.

Після першого хабара чиновники ще неодноразово вимагали матеріальні блага від преставника цих фірм. А саме, 70 тисяч євро на оплату відпочинку Пісоцького, Літвінова, Головка та Іщенко у сонячній Іспанії. Всі витрати: ресторани, оренда яхти, купівля парфумерії, одягу, ювелірних прикрас, 12 айфонів останньої моделі та мак бук, були оплачені представником фірми. Крім того, чиновники поставили вимогу купити автомобіль на День народження губернатора Головка. Він коштував разом з тюнінговими роботами 320 тисяч євро.

Загалом сума хабарів склала 18 мільйонів 701 тисячу гривень.

Для порівняння 

На 2019 рік в обласний бюджет закладено забезпечення належних умов для виховання та розвитку дітей-сиріт – 10 мільйонів 554 тисячі, 

створення банків крові та її компонентів – 25 мільйонів 987 тисяч гривень.

Стрічка новин